Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMTiszteletvacsorán fogadta a magyar táncházmozgalom alapítóit Áder János
A vacsorán Eredics Gábor, Jánosi András, Sebestyén Márta, Sebő Ferenc, Sipos Mihály, valamint – Tímár Sándor koreográfus, a férje helyett – Tímár Böske vett részt. Áder János és Herczegh Anita a vacsora előtt körbevezette vendégeit a Sándor-palota történelmi termein.
Ötven évvel ezelőtt, 1972-ben indult útjára a táncházmozgalom Magyarországon. Az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottsága 2011-ben felvette a táncházmódszert mint a szellemi kulturális örökség megőrzésének magyar modelljét a szellemi kulturális örökség legjobb megőrzési gyakorlatait számontartó regiszterébe.
Áder János azzal a szándékkal teremtette meg a tiszteletvacsorák hagyományát, hogy felhívja a figyelmet a kiemelkedő teljesítményekre, amelyek öregbítik Magyarország hírnevét.
Az államfő tudósokat, művészeket, sportolókat, de világbajnokságot nyerő szakmunkásokat is meghívott már tiszteletvacsorára, mások mellett Polgár Judit nemzetközi sakknagymestert, Hosszú Katinka ötszörös világbajnok úszót, Buzánszky Jenő labdarúgót, Kozma Imre irgalmasrendi szerzetest, Lech Wałęsa egykori lengyel államfőt, Kobajasi Kenicsiró karmestert, Snétberger Ferenc gitárművészt, Eperjes Károly színészt, Böjte Csaba ferences rendi szerzetest, Csukás István írót, Kallós Zoltán néprajzkutatót és Rubik Ernő feltalálót.