Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMÖtmillió Jászai Mari vitrinjéért
Az eszme nem új keletű, hiszen a múzeum alapítása is egy adományozáshoz köthető: 1802. november 25-én gróf Széchényi Ferenc úgy döntött, hogy gazdag gyűjteményét
édes hazámnak és a közösségnek hasznára és javára mindörökre és visszavonhatatlanul adományozom, átadom és átruházom.
A múzeum vezetése szeretné elérni, hogy a jövőben a kulturális területen is sokkal nagyobb hangsúlyt kapjon a magánmecenatúra. A támogatói hozzájárulások nagymértékben segítik a múzeum működését, a programok megvalósítását és a gyűjtemény gyarapítását, a szponzorok ugyanakkor számos előnyre tesznek szert, és tagjaivá válnak egy exkluzív körnek.
Áprilisban egy különleges adománynak köszönhetően újabb kinccsel gyarapodott a múzeum gyűjteménye: a V-HÍD Építő Zrt. a magyar történelem egyik legikonikusabb színésznőjének, Jászai Marinak a különleges vitrinszekrényét vásárolta meg a Magyar Nemzeti Múzeum számára.
A Thék Endre gyárában egyedi megrendelésre készült bútorért
1926-ban az Ernst Múzeumban, a Jászai-hagyaték árverésén 5 millió koronát fizettek. A jávorból, mahagónifából és nyárfagyökérből készült, szép kivitelű könyvszekrény művelődéstörténeti szempontból – Jászai Marihoz való kötődése és Thék Endre ipartörténeti szerepe miatt – kiemelt darabja lesz a Magyar Nemzeti Múzeum gyűjteményének.