Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMKvíz a győzelem napjairól. Emlékszik még a második világháborúról tanultakra? Tesztelje tudását!
Németország feltétel nélküli kapitulációját Alfred Jodl német vezérezredes 1945. május 7-én Reimsben a nyugati szövetségesek előtt látta el kézjegyével, másrészről május 9-én Berlinben, a szovjet főhadiszálláson, a Karlshorstban a szárazföldi erők nevében Wilhelm Keitel német vezértábornagy, a haditengerészet nevében Hans-Georg von Friedeburg tengernagy, a légierő részéről pedig Hans-Jürgen Stumpff vezérezredes írta alá a Vörös Hadsereget képviselő Georgij Konsztantyinovics Zsukov marsall előtt. Az utóbbi időpont előtti napon már fegyverszünet volt, és folytak a tárgyalások, ezért Európában sok állam választotta május 8-át a győzelem napjának.
Oroszország és néhány szovjet utódállam május 9-én emlékezik meg ugyanerről a dicsőségről, azóta minden évben a Vörös téri felvonulással ünneplik, hogy megnyerték az általuk nagy honvédő háborúnak nevezett második világháborút, amely az emberiség történetének legnagyobb és legtöbb halálos áldozattal járó fegyveres konfliktusa volt. Az alábbi kvízünkkel tesztelheti emlékezetét, tudását.
A játék lezárult.
(Borítókép: Mondadori / Getty Images)