Egy lépéssel közelebb a szebb jövőhöz

2022.06.03. 13:32
„Tégy egy lépést!” Esélyegyenlőségi napok lesznek a városligeti Millennium Házában június 10-én és 11-én. Ingyenes Gryllus Vilmos-, Barabás Lőrinc- és Hoppál Mihály-koncert, valamint a Klárisok mesezenekar, a Julianna Gyermekkórus és neves paralimpiai bajnokaink is várják a családokat a városligeti Millennium Házában.

A kétnapos rendezvénysorozat első napján, június 10-én, pénteken, az Összefogás a sajátos nevelési igényű és a tartósan beteg gyermekekért című tematikus napon a fővárosi és a vidéki iskolásoknak szerveznek érzékenyítő és edukatív programokat. A Tégy egy lépést! – Esélyegyenlőségi napok a Liget Budapest Projekt keretében megújult Millennium Háza és a Bethesda Gyermekkórház kezdeményezésére jött létre, a Mozgásjavító EGYMI, a Vakok Iskolája, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége és a KórházSuli együttműködésével valósul meg. Az eseménysorozat fővédnöke Fülöp Attila, a Belügyminisztérium szociális ügyekért felelős államtitkára.

A Millennium Háza parkjában, a nagyszínpadon június 11-én, szombaton 10 órakor a Julianna Gyermekkórus nyitja meg az esélyegyenlőségi családi napot, majd 11 órától Gryllus Vilmos nagykoncertjén vehetnek részt a gyerekek. Déltől Hajmási Évi, Kiss Péter Pál, Bélafi Szilárd és Vincze Gábor paralimpikonnal találkozhatnak az érdeklődők. Sportoló büszkeségeink kerekasztal-beszélgetésen vesznek részt Urr Anita, a Magyar Paralimpiai Bizottság főtitkára vezetésével. A délutáni programot 14 órától a Klárisok mesezenekar koncertje nyitja meg, majd 15:30-tól a Hoppál Mihály Band koncertezik. 18 órától Barabás Lőrinc jazztrombitás gyermekkoncertje zárja a napot a nagyszínpadon.

A Tégy egy lépést! – Esélyegyenlőségi napok immár második alkalommal hozza össze a szakmában dolgozókat és a családokat: a sajátos nevelési igényű gyermekekkel, tanulókkal, valamint a beteg gyerekekkel foglalkozó intézmények megnyitják kapuikat, és változatos, szemléletformáló foglalkozások keretében engednek bepillantást a látássérült, a mozgáskorlátozott vagy beteg iskolások mindennapjaiba.

A rendezvénysorozat célja közelebb hozni egymáshoz az eltérő helyzetben élő gyermekeket: különböző tevékenységeken keresztül bepillantást adni a sajátos nevelési igényű és tartósan beteg gyermekek mindennapjaiba. A kezdeményező intézmények így szeretnék a többségi társadalom számára is láthatóvá, megismerhetővé tenni az érintettek életét.