Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMJean-Michel Jarre eladta zenei kiadói jogait a BMG-nek
A tranzakciót csütörtökön jelentette be a Bertelsmann német médiaóriás, amely a BMG-t is tulajdonolja, adta hírül az MTI. A közlemény nem szól pénzügyi részletekről, ugyanakkor hangsúlyozza, hogy az eddigi legnagyobb franciaországi üzleti megállapodásukat kötötték meg.
Az alku részét képezik a Jean-Michel Jarre hírnevét megalapozó, a hetvenes években megjelent lemezei, köztük az Oxygene, az Equinoxe és a szerzemények után járó bevételek. A BMG tíz évvel ezelőtt, 2012-ben már megszerezte Jarre első három lemezének jogait, amikor megvette a Francis Dreyfus Music kiadót.
Jean-Michel Jarre nemcsak az elektronikus zene úttörője, hanem elismert és nagyszerű nagykövete a kultúrának és a nemzetköziségnek. Csaknem ötven évvel az Oxygene berobbanása után örömünkre szolgál, hogy kezelői lehetünk zenéje kiadói jogainak
– mondta Hartwig Masuch, a BMG elnöke.
A francia szintetizátorvarázsló lemezeiből eddig 865 millió fogyott világszerte. Számos grandiózus koncertje volt, óriási hang- és fényorgiával, például a párizsi Eiffel-torony lábánál vagy Kairóban a piramisok között. 1997-es moszkvai műsorát 3,5 millióan látták.
Megnyugtató számomra, hogy kiadói katalógusom Európában marad és hogy munkám jó kezekben fejlődhet tovább
– fogalmazott Jarre.
Az elmúlt egy évben mások mellett Justin Timberlake, Sting és Tina Turner tette pénzzé zenei életművét.