Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMEzentúl könnyebb lesz megtalálni a történelmi emlékhelyeket
A Múltunk a jövőnk – Van, ami örök! című kerekasztal-beszélgetésen Móczár Gábor főigazgató ismertette a NÖRI nemzetpolitikai fejlesztésekhez és ifjúságneveléshez kapcsolódó stratégiai elképzeléseit és céljait. „Az erős Magyarország záloga a mélyen gyökerező magyarságtudat” – fogalmazott az intézet közleménye szerint a főigazgató, aki kiemelte: a középiskolás korosztály és a pedagógustársadalom számára fejlesztett Nemzeti Emlékezetpedagógiai Program az emlékhelyeink bevonásával
élményszerű, helyi és történelemszemlélet-formáló módszertant kínál magyarságtudatunk erősítésére.
A főigazgató előadásában hangsúlyozta, hogy a magyarság határon túli történelmi és kulturális emlékeit őrző helyszínek regisztrálását és bemutatását lehetővé tévő informatikai fejlesztéssel a NÖRI elsődleges célja
a helyi közösségek nemzeti értékeinek megőrzése, valamint a teljes magyar nemzet összekapcsolása a határon túli magyar emlékhelyek könnyen kereshető, látogatást és megismerést megkönnyítő összegyűjtésével és bemutatásával.
Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke a közlemény szerint a beszélgetés során kiemelte: „A múlt helyes ismerete nélkül nincs jövőnk. A legfőbb feladat a megmaradás érdekében, hogy amit a nagyszüleinktől, szüleinktől kaptunk, azt továbbadjuk.” Máthé Áron, a Nemzeti Emlékezet Bizottságának elnökhelyettese a témához kapcsolódóan pedig elmondta: „Az a közösség, amely hagyja, hogy más írja meg a történelmét, az elveszett.”