Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM- Kultúr
- Zöld Index
- ferenc pápa
- vatikán
- természetvédelem
- környezetvédelem
- éghajlatváltozás
- dokumentumfilm
- film
Ferenc pápa új dokumentumfilmben szerepel
További Kultúr cikkek
- Ennyit keresett az első Deadpool rendezője, sokkolta az összeg
- 36 év után visszatért Salman Rushdie műve az indiai könyvesboltokba
- Van egy ország, ahol az emberek boldogok azért, mert oda születtek
- Rendkívüli turnéra indítják Olaszország egyik legféltettebb gyűjteményét
- Tilda Swinton rangos elismerést vehet át
A levél című film, amely október 4-től ingyenesen megtekinthető a YouTube Originals oldalon, egy klímaaktivistát, egy őslakos vezetőt, egy klímamenekültet és házas tengerbiológusokat követ nyomon, akik a világ különböző pontjairól utaznak a Vatikánba, hogy beszéljenek Ferenc pápával.
Ferenc pápa legutóbb a környezet védelmében felszólította a fiatalokat, hogy kevesebb húst egyenek, mert a világ bizonyos részeit javítanák ezzel.
Az új film a Ferenc pápával való találkozóról készült videót, valamint eddig soha nem látott felvételeket is mutat a pápa 2013. március 19-i beiktatásáról – írja az Aciafrica.
A dokumentumfilm címét az enciklika szó ihlette, amelyet bizonyos pápai üzenetekre használnak, és szó szerint körlevelet jelent. A cím Ferenc pápa 2015-ös, Laudato si’ című enciklikájára utal.
Csatlakozott a Vatikán a párizsi klímaegyezményhez
Raniero Cantalamessa OFM-bíboros, pápai házfőnök is megjelenik A levélben, hogy Ferenc pápa környezetvédelemről szóló enciklikájának ferences gyökereiről beszéljen. A film világpremierjére október 4-én, Assisi Szent Ferenc ünnepén került sor a Vatikán új zsinati termében.
Október 4-én a Szentszék hivatalosan is csatlakozott a 2015-ös párizsi klímaegyezményhez.
A film írója és rendezője, Nicolas Brown elmondta, hogy a dokumentumfilm készítése során „ki kellett lépnünk a buborékunkból, és találkoznunk kellett egymással a bolygónkon. Ezek a hangok nagyrészt azért fontosak, mert azok nézőpontjait képviselik, akik a legtöbbet szenvednek.”
A film alanyai Cacique Odair „Dadá főnök”, a brazíliai Amazonas esőerdőben élő Borarí nép Novo Lugar közösségének őslakos vezetője; Ridhima Pandey, egy fiatal indiai klímaaktivista; Arouna Kandé, egy szenegáli klímamenekült; valamint Robin Martin és Greg Asner, Hawaiin élő tengerbiológusok.
(Borítókép: Ferenc pápa elfoglalja helyét, amikor megérkezik a heti általános audienciára 2022. október 5-én a vatikáni Szent Péter térre. Fotó: Alberto PIZZOLI / AFP)