Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMJohn Cleese negyven év után újraindítja a Waczak szállót
További Kultúr cikkek
- Egyre nagyobb az őrület, már 300 ezer nézőnél jár a Futni mentem
- Meghalt a Benjamin közlegény és A királyné nyakéke rendezője
- A lányt elsiratták, pedig meg sem halt
- Egy forradalmár felesége lerántja a leplet a magyar történelem eddig félreismert évtizedeiről
- A Transparency Internationalhez fordulnak az egyik legnagyobb magyar botrány ügyében
A BBC2-n 1975-ben és 1979-ben bemutatott két sorozatban a szállodatulajdonos és felesége, Sybil életét követhették nyomon, amint megpróbálták életben tartani vállalkozásukat és házasságukat. Az új sorozat azt vizsgálja majd, hogy a cinikus és szarkasztikus Basil hogyan igazodik el a modern világban − írta meg a BBC.
A Castle Rock Entertainment kedden jelentette be, hogy szerződést kötött Cleese-szel a tévésorozat visszatéréséről. Az új sorozat szerint Basil és lánya összefog, hogy egy butikhotelt üzemeltessen.
A Waczak szállót a Radio Times magazin televíziós szakértőkből álló zsűrije 2019-ben minden idők legjobb brit szitkomjának választotta.
Az új sorozatban Rob Reiner és Michelle Reiner színész, Matthew George rendező és producer, valamint Derrick Rossi vezető producer fog részt venni.
A rendező elmondta, hogy megszállottja az eredeti sorozatnak, és a Cleese-szel és lányával való találkozás élete egyik nagy pillanata volt.
Annyiszor megnéztem, hogy már nem is számolom. Arról álmodtam, hogy egy nap részt vehetek a történet folytatásában. Most ez valóra vált
− mondta.
Reiner legendának nevezte a Monty Python egykori tagját. „Már a gondolatától is nevetnem kell, hogy együtt dolgozhatom vele” − mondta.
A BBC nem értette a viccet
2020-ban Cleese-nek vitája volt a BBC-vel, miután a csatorna ideiglenesen eltávolította a sorozat egyik klasszikus epizódját rasszista elemek miatt.
Az 1975-ös, A németek című epizódban Gowen őrnagy karaktere rendkívül sértő szavakat használt, Basil pedig kijelentette, hogy „ne említsd a háborút”.
Cleese kritizálta a döntést, mondván:
Reméltem volna, hogy valaki a BBC-nél megérti, hogy az emberi viselkedésből kétféleképpen lehet viccet csinálni. Az egyik, hogy közvetlenül támadjuk. A másik az, hogy valaki, aki nyilvánvalóan egykarikatúra, pont úgy viselkedik.
A UKTV streamingszolgáltatás ideiglenesen eltávolította az epizódot, majd a „sértő tartalomra és nyelvezetre” való figyelmeztetéssel visszaállította.
Az eredeti sorozat írói Cleese és Connie Booth volt.
(Borítókép: Prunella Scales, John Cleese, Connie Booth és Andrew2009 májusában a Waczak szálló díszletében. Fotó: Tim Whitby / Getty Images Hungary)