A Hadik csatajeleneteihez iskolai matracokat is használtak
További Kultúr cikkek
- Meghalt Vic Flick, a James Bond-filmek ikonikus zeneszerzője
- Így öltözködik egy női magyar diplomata a távoli Szingapúrban
- Rangos díjat kapott Azahriah Puskás-koncertsorozata
- Bemutatták Alec Baldwin westernfilmjét, amelynek forgatásán lelőtte az operatőrt
- Rácz-Gyuricza Dóra összegyűjtötte nyerő receptjeit
Hadik András és mindenre elszánt csapata 1757-ben végrehajtja a történelem legvakmerőbb huszárcsínyét. A hétéves háború idején Hadik különleges küldetést kap Mária Teréziától: huszáregységeivel titokban fel kell nyomulnia Berlinig, hogy Nagy Frigyes porosz király távollétében elfoglalják és megsarcolják az ellenséges fővárost.
A vezér és katonái az éjszaka leple és mindössze hat nap alatt tették meg a 450 kilométeres távolságot,
hogy váratlanul rajtaüssenek a városon és az azt védelmező helyőrségen. A képtelen támadás teljesen váratlanul éri a poroszokat, ennek is köszönhető a küldetés fényes sikere. Hadik serege azelőtt távozik az elfoglalt Berlinből, hogy az ellenség erősítése megérkezne a városba.
Látványos csatajelenetek
A Hadik sodró kalandfilm, ami a történelem egyik legdicsőbb, sajnálatos módon kevésbé ismert és tárgyalt mozzanatát dolgozza fel Hadik András merész berlini portyájának és a legendás, 24 darab balkezes kesztyű történetének felelevenítésével, igazi sztárparádéval és látványos, nagyszabású akciójelenetekkel.
A film előképéül a népszerű Várkonyi-alkotások, a filmtörténeti jelentőségű Egri csillagok és A kőszívű ember fiai szolgálnak.
A Hadik történelmi kalandfilm, amely az elmúlt évtizedekben a magyar filmművészetből fájón hiányzó műfaji űrt kíván pótolni. A nagyszabású akciójelenetekben, kalandokban bővelkedő alkotás megtörtént eseményeket dolgoz fel, s részleteiben is igyekszik megfelelni a történelmi hitelességnek, a jelmezek elkészítése, a huszárhagyományok bemutatása is szakértők bevonásával történt.
A film a Nemzeti Filmintézet támogatásával a B&L gyártásában készült, producere Nagy Endre (56 csepp vér, A rózsa éneke). A film rendezője Szikora János neves színházi és filmrendező (Kaméliás hölgy, Ítélet és kegyelem), technikai rendezője Dyga Zsombor (Aranyélet, Köntörfalak).
A film akciójelentei megtervezésében a hollywoodi kaszkadőrszakértő, Steve Dent (Robin Hood, Az ember gyermeke, Amerika kapitány) és Gulyás Kiss Zoltán működött közre. A film operatőre Győri Márk (Víkend,Varga Katalin balladája, Hétköznapi kudarcok). A zene Gulya Róbert munkája, a forgatókönyvet Kis-Szabó Márk írta.
A szereplők: Trill Zsolt, Szabó Győző, Molnár Áron, Szalma Tamás, Bordán Lili, Reviczky Gábor, Horváth Lili, László Zsolt, Hirtling István, Mucsi Zoltán, Julia Jakubowska, Gáspár Sándor, Forgács Péter, Derzsi János és Tordy Géza. Az országos bemutatóra 2023. március 9-én kerül sor. Szikora Jánossal és a Mária Teréziát játszó Horváth Lilivel nemrégiben beszélgettünk az arútluK podcast-adásában.