A Hazám, hazámat éneklő vietnámi operaénekes cukrászdát szeretne nyitni
További Kultúr cikkek
- Kiderült, mikor és hol temetik el Nemere Istvánt
- Donald Trump hatalomra került, mutatjuk, ki kaszálta ezzel a legnagyobbat
- Akár több évig nem lehet a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál a Millenárison
- Meghalt Vic Flick, a James Bond-filmek ikonikus zeneszerzője
- Így öltözködik egy női magyar diplomata a távoli Szingapúrban
A Hazám, hazám mára szinte a védjegye lett, elénekelte többek közt a Parlamentben is.
„Tíz évvel ezelőtt, néhány hónappal Magyarországra érkezésem után, a Balassi Intézetben énekeltem először a Hazám, hazámat, amire egyébként egy magyar barátom hívta fel a figyelmemet. Akkor még nagyon keveset tudtam magyarul – emlékszik vissza a Mandinernek adott interjújában Ninh Duc Hoang Long a kezdetekre. – Eleinte honvágyam volt, és Vietnámra gondoltam a dal előadása közben, de időközben megtanultam a nyelvet, a fiatalságom legszebb éveit itt töltöttem, és Magyarország fokozatosan az otthonommá vált.”
Élete legnagyobb fordulópontja öt évvel ezelőtt volt, amikor az államfőtől megkaphatta a magyar állampolgárságot. Attól fogva kezdte magyarnak érezni magát.
„A mostani, március 15-i alkalom azonban más volt, mint az eddigiek. Hogy azon a történelmi helyszínen léphettem fel, ahol 175 évvel ezelőtt a márciusi ifjak forradalmat kezdtek a nemzeti szabadságért, új érzéseket hívott elő bennem. Művész vagyok, ezt tudtam tenni: teljes szívemmel, lelkemmel és tiszteletemmel énekeltem a régi hősöknek és Magyarországnak.”
Kukorica Jancsi a Virtuózokban
Ninh Duc Hoang Long művészcsaládból jön, a vietnámi zeneakadémián tanult, a klasszikus zene és az opera világában azonban már Magyarországon mélyedt el igazán, miután állami ösztöndíjat kapott a vietnámi és a magyar kormánytól. Az ország a Virtuózok televíziós tehetségkutató negyedik évadában ismerte meg, aminek a válogatóján a Kacsóh Pongrác-féle János vitézből énekelte Jancsi belépőjét.
A Balassi Intézetben elvégzett magyartanfolyamon nemcsak a nyelvet, hanem történelmet, irodalmat, szociológiát is tanult. A Bánk bán történetét hamar megismerte, és megértette, hogy
„Bánknak a haza gondja és saját megtiport becsülete van fájó szívében, amikor a Hazám, hazám kezdetű áriát énekli”.
Az operát sokszor megnézte az Operaházban, és szereti a Bánk bán filmet is, amelyet Káel Csaba rendezett.
A művész a magyar Operaház tagja, de az Operettszínházban is vannak szerepei. A legfontosabb mérföldkőnek az eddigi karrierjében azt tartja, hogy tavaly egy színpadon léphetett fel Maestro Plácido Domingóval Verdi Simon Boccanegra című operájában.
Az álmai között sorolja, hogy egyszer majd eljátszhassa a Verdi-, Puccini- és Wagner-művek tenor hősszerepeit, illetve hogy közben nyithasson egy cukrászdát, szeret ugyanis főzni és sütni. Ninh Duc Hoang Long felesége is vietnámi, ő Kecskeméten, a Kodály Intézetben tanult. Két kislányuk van, Vy 3 éves, My 9 hónapos. Úgy tartja, ahogy a felsége is, hogy Vietnám a szülőhazája, Magyarország pedig az otthona, ami mindent megadott neki.