Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMMeghalt a világhírű brit krimiíró, aki fiatal korában téglával agyonverte egy barátnője anyját
A detektívregényeiről ismert írónő 84 éves korában, hétfőn hunyt el lakóhelyén, Los Angelesben − közölte szerdán az irodalmi ügynöke.
Élete alapján készült Peter Jackson Mennyei teremtmények című filmje.
Kiadójának méltatása szerint Anne Perry lojális, szerető barát volt, aki életét annak szentelte, hogy felhívja a figyelmét a társadalmi igazságtalanságokra. Számos olvasóját megérintette az az empátia, amellyel a lehetetlen helyzetbe, életük nehéz szakaszába került embereket támogatta − közölte az MTI.
Perryt − eredeti nevén Juliet Hulme-ot − 15 éves korában, 1954-ben ítélték el gyilkosságért barátnőjével, Pauline Parkerrel együtt. A két lány Új-Zéland leghírhedtebb gyilkosa lett, miután téglával agyonverték Parker anyját Christchurchben.
Mivel mindketten kiskorúak voltak, nem ítélhették őket halálra, hanem börtönbe kerültek.
Ötéves börtönbüntetés után Hulme-ot szabadon bocsátották, és ő nevet változtatva visszatért Nagy-Britanniába, ahol írói pályára lépett.
A két lány története nyomán Peter Jackson forgatott 1994-ben pszichológiai drámát, amelyben Kate Winslet és Melanie Lynskey játszotta a főszerepet. A filmet forgatókönyvéért ismerték el Oscar-díjjal.
Perry első regénye, a The Cater Street Hangman 1979-ben jelent meg. Főhőse, a viktoriánus rendőr, Thomas Pitt és felesége, Charlotte egy sor további krimijében szerepelt. Egy másik krimisorozatának a magándetektív William Monk volt a főszereplője. Regényei gyakran kerültek fel a New York Times bestsellerlistájára.
Perry 1938-ban, Londonban született, ahonnan nyolcévesen került először a Bahamákra, majd később Új-Zélandra.