Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMNyomoznak a Pink Floyd énekese ellen, mert náci egyenruhára emlékeztető ruhában lépett fel
További Kultúr cikkek
- Mutatjuk, melyik alkotás volt 2024 filmtörténeti szenzációja
- Mindenkit beperelt a volt miniszter szeretője, egykori szerelmét sem kímélte
- Ez volt a tíz legjobb film 2024-ben a magyarok szerint
- Nehéztüzérséget is bevetnek az idei előszilveszteri műsorban
- Ennyit keresett az első Deadpool rendezője, sokkolta az összeg
A németországi rendőrség büntetőeljárást indított a Pink Floyd alapítója, Roger Waters ellen egy náci stílusú egyenruha miatt, amelyet nemrégiben egy berlini koncerten viselt − közölte a The Guardian.
Nyomozás indult a május 17-i és 18-i koncerteken viselt jelmez miatt
− mondta Martin Halweg, a berlini rendőrség szóvivője a brit lapnak. Rogers öltözete az alábbi videóban látható.
A náci uralom szimbólumainak, köztük a horogkeresztnek vagy az SS-jelvényeknek a megjelenítése Németországban illegális, ez alól kivételt képeznek az oktatási célú és művészeti célú viseletek. A „közösségi felbujtás” jogi fogalma, amelyet Németországban gyakran alkalmaztak a holokauszttagadással kapcsolatos perekben, tiltja a „nemzeti, faji, vallási vagy etnikai származásuk alapján meghatározott csoport emberi méltóságának megsértését”.
A kontextus, amelyben Waters a ruhát viselte, alkalmasnak tekinthető arra, hogy jóváhagyja, dicsőítse vagy igazolja a náci rezsim erőszakos és önkényes uralmát oly módon, hogy az sérti az áldozatok méltóságát, és ezáltal megzavarja a köznyugalmat
− mondta erről Martin Halweg.
A berlini Mercedes Benz Arénában tartott koncerten Roger Waters a Fal című rockoperából ismert Pink karaktereként jelent meg a színpadon az In the Flesh című dal előadása közben. Fekete bőrkabátot viselt, amelyen horogkereszt helyett két keresztbe tett kalapácsot ábrázoló, piros karszalag volt.
A rockoperában a dal szerint a főszereplő drogok okozta hallucinációjába süllyed, amelyben egy kitalált fasiszta diktátornak képzeli magát, aki egy neonáci gyűlésen beszél. Amikor Waters és a német Scorpions együttes 1990-ben az In the Flesh című dalt adta elő a nemrég ledöntött berlini fal mellett tartott koncerten, Waters olyan katonai egyenruhát viselt, amely jobban hasonlított Augusto Pinochet chilei diktátor viseletére.
A Fal 1982-es filmváltozatában Bob Geldof ugyanezt a dalt náci stílusú egyenruhában adta elő, Waters pedig hasonló jelmezt viselt a 2010–13-as The Wall Live turnéja során, amely kilenc németországi koncertet foglalt magában. A berlini rendőrség körülbelül három hónapig folytatja a bizonyítékok gyűjtését, majd átadja megállapításait az államügyésznek, aki értékelni fogja, hogy Waters tette gyűlöletkeltésnek tekinthető-e.