Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMNem történt változás a kaposvári Csiky Gergely Színház élén
Fülöp Péter egyedüliként pályázott a posztra, igazgatói feladatait pedig 2028. augusztus 31-ig láthatja el. A szakember 2016 augusztusa – Rátóti Zoltán lemondása – óta áll a teátrum élén.
A régi-új igazgató megbízatása nyár végén járt volna le, ezért pályázatot kellett kiírni a tisztség betöltésére.
A jelentkezőkkel szemben követelményként fogalmazták meg:
- a szakirányú felsőfokú végzettséget,
- minimum öt év szakmai gyakorlatot,
- büntetlen előéletet
- és legalább egy középfokú nyelvvizsgát.
Az előírásban szerepelt továbbá, hogy „a pályázatnak tartalmaznia kell a színház irányítására, működtetésére vonatkozó szakmai programot, művészeti koncepciót, üzleti tervet, alkotótársak felsorolását, a művészeti vezető nevét, a kulturális, művészeti és szórakoztató rendezvények látogatottságának emelésére irányuló törekvéseket és a gazdálkodás hatékonyságát növelő elképzeléseket is”.
Sikeressé tenné a várost
Fülöp Péter a pályázatában azt írta, „azért dolgozik, hogy a kaposvári kulturális élet stabil, kiszámítható, innovatív és közönségcsalogató programokkal járuljon hozzá a város sikereihez, és megteremtse munkatársainak az ideális munkafeltételeket a kiváló minőségű munkához”.
Mint mondta, törekedni fog arra, hogy a színház helyi társadalomra gyakorolt hatása építő, támogató, inspiráló legyen, és Mészáros Tibor művészeti vezetővel mindent megtesz, hogy mindenki büszkén gondolhasson a Csiky Gergely Színházra a városban.