Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMHiába a sztrájk Hollywoodban, a Warner Bros. még így is jól járt
További Kultúr cikkek
- Egyre nagyobb az őrület, már 300 ezer nézőnél jár a Futni mentem
- Meghalt a Benjamin közlegény és A királyné nyakéke rendezője
- A lányt elsiratták, pedig meg sem halt
- Egy forradalmár felesége lerántja a leplet a magyar történelem eddig félreismert évtizedeiről
- A Transparency Internationalhez fordulnak az egyik legnagyobb magyar botrány ügyében
Bár a szakszervezetek és a stúdiók közötti tárgyalások még nem folytatódtak, a WBD úgy tervez, hogy a sztrájk szeptember elején végét ér, és folytatódhat a parkolópályára helyezett sorozatok és filmek produkciója.
„Mi történetmeséléssel foglalkozunk. Célunk, hogy nagyszerű történeteket meséljünk el, olyan történeteket, amelyek képesek szórakoztatni és inspirálni” – mondta David Zaslav vezérigazgató az elemzőkkel folytatott telefonbeszélgetésen.
Hozzátette: „Mindezt nem tudjuk megtenni a nagyszerű kreatív stáb nélkül. Az írók, rendezők, szerkesztők, producerek, színészek és a többiek nélkül. A mi feladatunk az, hogy lehetővé tegyük számukra, hogy a legjobbat hozhassák ki magukból”.
Bízunk benne, hogy hamarosan minden fél visszatér a tárgyalóterembe, és hogy a sztrájkok úgy érnek majd véget, hogy az írók és színészek méltányosnak találják a díjazásukat, és úgy érzik, erőfeszítéseiket és hozzájárulásukat teljes mértékben megbecsülik
– fogalmazott Zaslav.
A WBD pénzügyi igazgatója, Gunnar Wiedenfels szintén a második negyedéves eredménybeszámolóval kapcsolatban kijelentette, hogy a vállalat több mint 100 millió dollárt takarított meg a sztrájkok miatt a második negyedévben, április 1. és június 30. között.
Ebben az időintervallumban még csak az Amerikai Forgatókönyvírók Céhe (WGA) sztrájkolt, de a televíziós és filmes produkciókat már ekkor is súlyosan érintette a szóló munkabeszüntetés – idézi fel a Variety.
Három hónapja tart a sztrájk
A hollywoodi forgatókönyvírók május elejénkezdtek sztrájkba, miután érdekképviseletük, a WGA nem tudott egyezségre jutni a filmstúdiók és a streamingszolgáltatók vezetőivel az írók anyagi juttatásairól.
Az írók azt akarják elérni, hogy a streaming iránt megnövekedett kereslet miatt nagyobb részesedést kapjanak a nyereségből, ugyanis azt állították, nem tudnak megélni a fizetésükből.
A sztrájkhoz július közepén 160 ezer hollywoodi színész, kaszkadőr és más szórakoztatóipari alkalmazott is csatlakozott. Amíg tart a sztrájk, a színészek nem szerepelhetnek filmekben, és nem reklámozhatják a már elkészült alkotásokat.
A Disney vezérigazgatója korábban azt mondta , hogy a Hollywoodban sztrájkoló írók és színészek szakszervezetei irreális követelésekkel álltak elő.
A sztrájknak egyébként a filmes világon túlmutató negatív hatásai is vannak: ruhatisztítók, éttermek és egyéb szolgáltatók is szenvednek miatta.