Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMElérte az egymilliárd dolláros árbevételt a Barbie
További Kultúr cikkek
- Egy parkolóházban lőtték agyon a híres rappert
- Kétmilliárd forintot csengettek ki egy kődarabért, amit egykor útburkolatként használtak
- Csonka András: Pár éve kussoltam volna, de ez most fáj
- Galkó Balázs súlyos baleseteket szenvedett, közösségi oldalán osztotta meg kálváriáját
- Addig halogatsz, amíg egy kórteremben találod magad, és elmúlik feletted az élet
Az összeg rekordot jelent, ugyanis Greta Gerwig az első nő, aki egy film egyetlen rendezőjeként elérte az egymilliárdos mérföldkövet. A Warner vízválasztónak nevezte az eredményt – írja a BBC.
A cég vasárnapi közleménye szerint a Barbie globális jegyárbevétele a hétvégén mintegy 1,03 milliárd dollárra rúgott. A Margot Robbie és Ryan Gosling főszereplésével forgatott film 459 millió dollárt hozott Észak-Amerikában és 572 millió dollárt a világ más részein.
Jeff Goldstein, az amerikai belföldi forgalmazásért felelős elnök elmondta: „Greta Gerwigen kívül senki más nem tudta volna életre kelteni ezt a generációkon átívelő ikont és az ő világát egy ilyen vicces, érzelmes és szórakoztató történetben. Szó szerint rózsaszínűvé varázsolta az egész világot.”
A Warner szerint a világjárvány óta mindössze öt másik alkotásnak sikerült ezt az eredményt elérnie: a Super Mario Bros., a Pókember: Nincs hazaút, a Top Gun: Maverick, a Jurassic World: Világuralom és az Avatar: A víz útja című filmeknek.
A mozilátogatók gyakran párosították a Barbie-t, amely az ikonikus baba felnőtté válásának történetét meséli el, Christopher Nolan Oppenheimer című filmjével, amely az első atombomba készítéséről szól.
A háromórás film pedig máris minden idők ötödik legjobb Nolan-filmje és minden idők egyik legjobb életrajzi drámája. Az Oppenheimerről írt kritikánkat itt, a Barbie-ról írt beszámolónkat pedig erre a linkre kattintva olvashatja. A két film feltételezett közös marketingjéről ebben a cikkünkben írtunk.