Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMSztrájkba kezdtek a dolgozók a világ egyik legnagyobb divatmárkájánál
A döntés, amelyet a cég októberben közölt a szakszervezettel a tervezőiroda 219 római alkalmazottjából 153-at érint. A Gucci alkalmazottjai annyira felháborodtak vezetőségük döntésén, hogy sztrájkot hirdettek és hétfőn utcára is vonultak.
A Gucci vág, de nem varr
– írták plakátjaikra a feldühödött alkalmazottak.
Breaking: Gucci workers strike in Rome over what they consider to be a mass layoff disguised as a transfer.
— Andrea Carlo (@andcarlom) November 27, 2023
Strikes are relatively uncommon in the fashion industry, so what could be at stake for the Italian luxury titan?
My report @EuronewsCulturehttps://t.co/AFWkSaPHy6
A CGIL szerint a Gucci lehetetlent kér alkalmazottaitól, amikor azt várja el, hogy 2024 elejére már költözzenek Rómából Milánóba.
Véleményük szerint ez felér elbocsátásukkal.
A Gucci szóvivője kiemelte, az áthelyezés olyan lehetőségeket nyit meg a divattervezők előtt, amelyek korábban nem adattak meg számukra. „Milánóban kimaxolhatnák szükséges interakcióikat és szinergiáikat“ – tette hozzá.
A Gucci idén januárban nevezte ki új kreatív igazgatóját, Sabato De Sarno személyében. Szeptemberre készült el első kollekciója, melyet Gucci Ancorának keresztelt (aminek magyar megfelelője: Még mindig Gucci). Az új összeállítást Milánóban mutatták be olyan sztárok előtt, mint Julia Roberts, Ryan Gosling és Kendall Jenner.
Az új tervező felfrissítette a Gucci régi ikonikus darabjait, így a baby-doll ruhákat, a rövidre szabott öltönyöket, rojtos szoknyákat, kapucnis pulcsikat és az ékszerekkel díszített kötöttárukat.