Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMKitiltanák Izraelt az Eurovízióról
A svédországi Malmőben rendezik meg az idei Eurovíziós dalfesztivált májusban. A megszokottnál feszültebb a zenei eseményt megelőző időszak, ugyanis a palesztin–izraeli konfliktus eseményei több országban is felháborodást keltettek – írja a The Guardian.
Izland és Finnország közösen indított petíciót azért, hogy zárják ki a versenyből Izraelt.
Arra hivatkoztak, hogy az ország számos háborús bűncselekményt követett el Gáza ellen az október óta tartó háborúban.
Nem egyezik értékrendünkkel, hogy egy olyan ország zenei képviseletét engedjük a nyilvánosság elé, akik háborús bűnöket követnek el és katonai megszállást folytatnak. Nem hagyhatjuk, hogy a zene nevében fényezzék imázsukat
– olvasható a petícióban. A dokumentumot több finn és izlandi művész, zenész és zeneipari szakember is aláírta, többek között azok az énekesek is, akik még 2011-ben képviselték Finnországot az Eurovízión.
A múlt hónapban az Izlandi Zeneszerzők és Szövegírók Szövetsége felszólította tagjait, hogy ne vegyenek részt a műsorban, hacsak ki nem tiltják abból Izraelt. Hasonlóképp cselekedett Finnország is, akik szintén nem akarnak részt venni a zenei fesztiválon, ha erre Izrael is jogosult marad.
Az Eurovízió szóvivője is megszólalt az ügyben, és úgy fogalmazott,
ez a verseny az európai és közel-keleti közszolgálati műsorszolgáltatók versenye.Ez nem a kormányokról szól, és az izraeli közszolgálati műsorszolgáltató 50 éve vesz részt a versenyen, amelyen nem most tervezünk változtatni.
Hozzátette, Izrael minden versenykritériumnak megfelel, így eljöhet Malmőbe. Kiemelte, az Eurovízió politikamentes esemény, amely a zenével igyekszik egyesíteni a közönséget világszerte.