Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM- Kultúr
- zeneakadémia
- liszt ferenc zeneművészeti egyetem
- fekete gyula
- levél
- oktató
- bérkövetelés
- kotán attila
Sorra hagyják el felkészült szakemberek a Zeneakadémiát a kancellár miatt
További Kultúr cikkek
Fekete Gyula, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (Zeneakadémia) tudományos és nemzetközi rektorhelyettese az Indexnek is megküldött közleményében tájékoztatott arról kedden, hogy az intézmény oktatóinak csaknem 70 százaléka csatlakozott az ELTE és a BME dolgozóinak bérköveteléséhez és akciójához.
Közölte, kiállnak a dolgozóik mellett, akik az anyagi megbecsültség hiánya ellenére mindent megtesznek azért, hogy a Zeneakadémián folyó oktatás zavartalan legyen. Az intézmény állásfoglalása szerint
elfogadhatatlannak tartják az oktatók az egyetem kancellárjának, Kotán Attila Bertalannak a vezetési stílusát, és a szervezeti kultúra lerombolását, amely miatt az egyetemet nagy számban hagyják el felkészült szakemberek.
Mint februárban megírtuk, Gazsi Olivia, a Zeneakadémia oktatásszervezési felelőse a közösségi oldalán jelezte, önkénteseket keresnek, miután a felvételi időszakkal járó munkákat nem tudják megoldani. Az intézményben a béremelés és a fluktuáció is problémát jelent, így előreláthatólag bizonyos diplomák kiadásánál is bajban lesznek.
Gazsi Olivia már akkor is jelezte, hogy az utóbbi időben több kollégája is távozott, amit Kotán Attila kancellár a „kapacitások optimalizálása” indokkal nem engedett pótolni. Hozzátette, az eddig javarészt szülési szabadság miatt távozó kollégáit is csak nagy nehézségek árán, sokszor utólag pótolták.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Hallgatói Önkormányzata ezt követően közölte, hogy támogatja Gazsi Olivia tanulmányi osztályvezetőt, aki közösség oldalán kért segítséget amiatt, hogy a létszámhiány okán egy sor munkafolyamatot képtelenek ellátni a Zeneakadémia dolgozói.
Reformot és béremelést követelnek
A bérekkel kapcsolatban arról is írtunk, hogy februárban több mint 1000 ELTE-dolgozó írta alá a fenntartónak címzett nyílt levelet, amelyben azonnali béremelést és más, a felsőoktatás reformját szolgáló intézkedést követelnek.
Ezt követően a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) ismét kiállt az egységes bértábla bevezetésének szükségessége mellett, amelynek tartalmaznia kellene az összes beosztáshoz tartalmazó bérminimumot az oktatók, illetve az oktatást-kutatást közvetlen segítők vonatkozásában.
„A modellváltáson átesett és az állami fenntartásban maradt egyetemek finanszírozása nagy eltérést mutat. Ennek következtében a dolgozói bérek is különbözőek a magyar felsőoktatási intézményekben. Az utóbbi napok történései, a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének intézményi szervezetei által szervezett aláírásgyűjtés az ELTE-n és BME-n még inkább rávilágítottak a bérhelyzet körül kialakult anomáliákra. Ezek megoldása azonnali cselekvést igényel. Követeljük, hogy az egyetemek munkavállalói a felsőoktatás társadalmi és gazdasági jelentőségének megfelelő jövedelemben részesüljenek” – írta közleményében az FDSZ.