Meghalt Forgács Gábor
További Kultúr cikkek
A gyászhírt Forgács Gábor lánya, Győrfi-Forgács Beáta tette közzé a Facebook-oldalán. Azt írta, hogy édesapja hétfő reggel halt meg, és a temetéséről később intézkednek.
Forgács Gábornak nyolcéves korától a jódlizás volt a hobbija, ennek kapcsán kollégái beszélték rá, hogy induljon az 1972-es Ki mit tud?-on. A Magyar Televízió vetélkedőjében egy jódliszámmal tűnt fel. Ettől kezdve előadóművész lett, sorra jöttek a fellépések. Koós János hatására kezdte el humorral fűszerezni előadásait, akivel három évig dolgozott együtt. 1975–1977 között a Békés Megyei Jókai Színházban szerepelt, kezdetben segédszínészként. 1977–1993 között a Vidám Színpad, majd öt évig a Mikroszkóp Színpad tagja volt. Aztán ismét szabadúszóként szórakoztatott.
Elsősorban vígjátékokban lépett fel, a Magyar Televízióban és az RTL Klubon főként kabarékban és szórakoztató műsorokban látható. De a hangja hallható animációs rajzfilmekben, sorozatokban és filmekben is.
Basszusgitárosként tagja volt Magyarország első színészzenekarának, amelyben Bubik István és Sipos András dobolt, ifjabb Latabár Kálmán zongorázott és Mikó István gitározott – vicces egyvelegeket csináltak, amelyekkel felléptek a Népstadionban, a színészek és az újságírók évenkénti futballfesztiválján. Az eredeti felállást Kalmár Tibor hozta össze, mint a Dali-dili névre keresztelt cirkuszi színészzenekar: Bodrogi Gyula, Forgács Gábor, Mikó István, Latabár Kálmán és Koós János személyében. Sokáig lovagolt is.
Mindig pozitív ember volt
Még 2020-ban diagnosztizáltak rákot Forgács Gábornál, aki azóta több műtéten is átesett. A színészt később még egyszer műtötték. Az operációt követően néhány hónappal azonban újabb nehézség jött az életébe, miután megfertőződött a koronavírussal.
A színész nemrégiben a Ridikül című műsorban beszélt betegségéről, valamint arról, hogy mindig is pozitív ember volt, mert folyton olyan dologgal foglalkozik, amelyben örömét leli. Így a betegségével is pozitívan nézett szembe. A színész a pozitív szemléletét akkor is megőrizte, amikor kiderült a betegsége.
Rákos vagyok mind a mai napig. Elég későn, 72 éves koromban jött ez a betegség. Nagy dolog, hogy az ember leél úgy 72 évet, hogy szinte semmi baja nincs. Aztán jött ez a betegség, és persze kellemetlen az első pillanatban, mikor közlik az emberel a diagnózist, de ettől nem vagyok hajlandó búskomorságba esni. Abból indultam ki, hogy majd segítenek rajtam, és persze én is mindent megteszek a gyógyulásért. És valóban így lett, három orvoscsoport mindent elkövetett azért, hogy most itt ülhessek
– fogalmazott a műsorban, amiről a Híradó.hu számolt be.
Forgács Gábor 76 évet élt.
(Borítókép: Forgács Gábor 2018. szeptember 19-én. Fotó: Zih Zsolt / MTVA / MTI)