- Kultúr
- kolibri színház
- igazgatói pályázat
- nyílt levél
- kulturális és innovációs minisztérium
- vidovszky györgy
- zalán jános
- aczél andrás
A neves társulat megkongatta a vészharangot, veszélyben látják a színház jövőjét
További Kultúr cikkek
„A Kolibri Színház társulata 2024. november 13-ára rendkívüli társulati ülést hívott össze, hogy meghallgassa a színház igazgatói posztjára pályázó, a társulatból érkező jelöltet, Vidovszky György rendezőt. A találkozóra azután került sor, hogy a színház dolgozóinak lehetősége nyílt az elmúlt napokban megismerkedni Vidovszky és egy másik pályázó, Pass Andrea koncepciójával” – írja nyílt levelében a Kolibri Színház társulata.
A társulat szerint a közelmúltban nem hivatalosan arról értesültek, hogy
a színház vezetésére Zalán János és Aczél András személyében további két pályázó aspirál, „akik azonban eddig semmilyen formában nem vették fel a kapcsolatot az intézménnyel és az itt dolgozókkal”.
A társulatot aggodalommal tölti el Zalán János és Aczél András jelentkezése a színház vezetésére, mert korábban egyikük sem dolgozott a Kolibri Színházban, illetve a gyermek- és ifjúsági színházi területen sem ismert művészi koncepciójuk és korábbi tevékenységük sem ismert számukra.
A meghallgatáson számunkra egyértelművé vált, hogy ha a Kolibrit jól ismerő, a társulat tagjaiként velünk régóta dolgozó Vidovszky György, Gyevi Bíró Eszter és Nizsai Dániel alkotta csapat kerül a színház élére, akkor nemcsak a folytonosságot tudják biztosítani, hanem a szakmai és gazdálkodási területen is a szükséges fejlődés és megújulás irányába tudunk elindulni. Ennek záloga, hogy Vidovszky György és csapata jól ismeri a Kolibrit, a közönségünket, valamint a budapesti gyermek- és ifjúsági színházi közeget
– jelentette ki a társulat az Indexhez eljuttatott nyílt levélben.
Megkongatták a vészharangot
A Kolibri Színház társulatának álláspontja szerint az elmúlt több mint harmincéves működés során Novák János és az intézmény közösségének tagjai együtt hozták létre azokat a megkerülhetetlen szakmai értékeket, amelyek ma a hazai gyermek- és ifjúsági színházi területet alapvetően meghatározzák. Úgy vélik, hogy felelősséggel tartoznak az őket választó közönségnek, a hozzájuk látogató évi mintegy 40 ezer gyermeknek, kis- és nagykamasznak, fiatalnak is.
„Ezért szólalunk fel, mert a jelenlegi helyzetben veszélyben látjuk munkánk és a Kolibri jövőjét”.
„Vidovszky az egyetlen, aki kellő szakmai háttérrel, a Kolibrit ismerve, a társulatban gondolkozva pályázott, és az alapító igazgató Novák Jánoshoz hasonlóan mi is határozottan kiállunk a pályázata megvalósítása mellett. A mostani nyílt levélben erről kívánjuk tájékoztatni közönségünket, a szakmai közvéleményt, a tulajdonos Fővárosi Önkormányzatot, valamint a működést biztosító Kulturális és Innovációs Minisztériumot is” – áll a levélben.