Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMÖnálló esttel jelentkezik Bujtor István fia, családi sztorikat is elárul
További Kultúr cikkek
- Egy parkolóházban lőtték agyon a híres rappert
- Kétmilliárd forintot csengettek ki egy kődarabért, amit egykor útburkolatként használtak
- Csonka András: Pár éve kussoltam volna, de ez most fáj
- Galkó Balázs súlyos baleseteket szenvedett, közösségi oldalán osztotta meg kálváriáját
- Addig halogatsz, amíg egy kórteremben találod magad, és elmúlik feletted az élet
Sokszor megkérdezik tőle, amikor bemutatkozik: „Ugye nem az a Bujtor?” Ő erre büszkén feleli: „De. Az a Bujtor.” Bujtor Balázs hegedűművész, zeneszerző zseniális mesélő – írja a Fidelio.
Szellemes, érzelmes, és imád sztorizni. De hát legendák között nőtt fel: édesapja, Bujtor István tizenöt évvel ezelőtt halt meg, édesanyja, Perényi Eszter hegedűművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem professzora. Bujtor Balázs gyerekként majdnem színészkedett is A Pogány Madonna című filmben, amelyet az édesapja rendezett.
Ám a családi zenei vonala erősebb lett az ő esetében, jelenleg a Budapesti Fesztiválzenekar hegedűművésze. Zenészként számos nemzetközi produkciókban is részt vett, koncertmestere volt többek között Ennio Morricone vagy Michel Legrand zenekarának.
A nagybácsi Latinovits Zoltán
Bujtor Balázs eddig mindig mások műsorában beszélt, zenélt, dobta fel a hangulatot. Most először lép saját stand-up-előadásával a közönség elé Legendák címmel: 2024. december 11-én 20 órakor debütál a VI. kerületi Eötvös10 közösségi térben. Az esten az is kiderül, vajon ugyanúgy lelkesedik-e a Balatonért és a vitorlázásért, mint ahogyan egykor az édesapja.
Bujtor Balázs a kulturális hírportálnak elmondta:
Apai és anyai ágon is elképesztő tehetségek voltak, vannak a családban.
Latinovits Zoltán az egyik apai nagybátyja, a másik a 78 éves Frenreisz Károly, az LGT és a Skorpió alapítója. Dédapja Gundel Károly legendás vendéglős, akinek a nevét már életében fogalomként emlegették.
Színészek utánzása
Édesanyja testvére, Perényi Miklós kétszeres Kossuth-díjas gordonkaművész, aki első önálló koncertjét kilencéves korában adta a Zeneakadémián. Nagyapja Perényi László, aki Kodály Zoltántól tanult zeneszerzést, később a Zeneakadémián oktatott karvezető szakosoknak módszertant. Ő kezdte zongorázni tanítani ötesztendős unokáját, Bujtor Balázst. Nagyjából már akkor kiderült, hogy abszolút hallása van.
Nyolcévesen kezdett hegedülni, és tizenhárom volt, amikor felvették a Zeneakadémiára, a különleges tehetségek osztályába.
Bujtor Balázs családi művészlegendákról és legendás történetekről mesél majd 2024. december 11-én az Eötvös10-ben. Egészen kiválóan tud utánozni színészeket, ezt a képességét is megcsillogtatja. Talán Kern Andrást is megidézi, aki édesapja egyik legjobb barátja volt.