Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMMostantól drónokról is lehet forgatni Amerikában
Az amerikai légügyi hatóságot (FAA) hónapok óta rendszeresen zaklatja mindenféle szervezet, hogy ugyan, engedélyezzék már számukra, hogy drónokat reptethessenek az amerikai légtérben. Az Amazon nevű internetes áruház ugye a házhozszállítást akarná így megoldani, de kismillió más cégnek is komoly tervei vannak az alkalmazásukkal, köztük hírügyökségekkel, farmerekkel és filmesekkel. Utóbbiaknak van szerencséje első körben, mert a hatóság elsőként nekik adott engedélyt a robotrepülőgépek használatára.
Az AP hírügynökség jelentése szerint az amerikai kormány ma adja meg a hivatalos engedélyt hét cégnek, ami pont öttel több, mint amennyi az FAA-től előzetsen felhatalmazást kapott a reptetésekre, ráadásul az első két engedély csak alaszkai forgatásokra szólt. Az új engedély már az USA egész területére, pontosabban zárt díszletek feletti légtérre vonatkozik. A hét cég — Astraeus Aerial, Aerial Mob, Flying-Cam, Snaproll Media, Vortex Aerial, Pictorvision és HeliVideo Productions — 25 kilónál könnyebb, 120 méternél alacsonyabb magasságban repülő és 90 kilométer per órás sebességnél nem gyorsabb drón működtetésére kaptak engedélyt.
A drónokat háromfős személyzet működteti majd, a repülési útvonaltervet három nappal a felszállás előtt engedélyeztetni kell az FAA-vel. A filmipar üdvözölte a döntést, hiszen olyan fevételeket is lehet majd rutinszerűen alkalmazni a filmekben melyekhez idáig külföldre kellett utazni - az Acélember, a Skyfall, a Star Trek : Sötétségben, Az éhezők viadala, A sötét lovag: Felemelkedés vagy a Vasember 3 című fimekben számos ilyen felvételt láthattunk.
Rovataink a Facebookon