Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM- Kultúr
- Cinematrix
- film
- 2016
- blockbuster
- star trek
- jason bourne
- suicide squad
- a barátságos óriás
- szellemirtók
- kötelező megnézni
- filmek 2016
Tíz film, amit látni kell idén nyáron
További Cinematrix cikkek
Emlékezz! (július 7.)
Atom Egoyan rendezett már remekműveket és totális katasztrófákat is. Úgy tűnik, hogy új filmje, az Emlékezz! az előbbiek közé tartozik, legalábbis Velencében már begyűjtött egy Arany Oroszlán-jelölést. Az Emlékezz! egyszerre thriller, dráma és road movie, amiben a nemrég megözvegyült Zen (Christopher Plummer) elindul, hogy megkeresse a férfit, aki hetven éve meggyilkolta családját egy koncentrációs táborban. Csakhogy Zen időskori demenciában szenved, gyakori emlékezetzavarai vannak, ami eléggé megnehezíti az amúgy is kétes sikerű vállalkozást. Aki szereti a lassú tempójú, megrázó filmes utazásokat keresztül Amerikán, annak be fog jönni az Emlékezz!.
Csontok és skalpok (július 7.)
Ha tetszett Kurt Russell év elején Tarantino Aljas nyolcasában, akkor a Csontok és skalpokban is tetszeni fog, mert ebben a filmben pont ugyanúgy néz ki, ráadásul a karaktere is hasonló. A Csontok és skalpok egy western-horror, amiben egy Bright Hope nevű kisváros lakói kénytelenek felvenni a harcot egy vad kannibál törzzsel. Az elrabolt városlakókat a seriff és pár társa (Russell mellett Patrick Wilson, Matthew Fox és David Arquette) próbálja megmenteni, de az ellenség brutalitása minden képzeletet felülmúl. A hentelős filmben állítólag van egy jelenet, ami már-már nézhetetlenül véres, de aki kibírta Mel Gibson Passióját, az ezt is biztos ki fogja.
Az én csontsovány nővérem (július 14.)
A sok nyári akció közé szerencsére befért egy skandináv dráma is. Az én csontsovány nővérem a svéd Sanna Lenken első nagyjátékfilmje, ami máris begyűjtött egy csomó díjat többek között a berlini filmfesztiválon. Két lánytestvér történetét meséli el, a kisebbik, Stella felnéz nővérére, aki sikeres korcsolyázó. Csakhogy egy nap rájön, hogy imádott nővére sem tökéletes, bulimiás, amit minden erejével titkolni próbál a szüleik elől. Stella részben féltékenységből, részben aggodalomból elárulja a titkot, és a betegség szép lassan tönkreteszi az egész családot. A rendező maga is anorexiás volt kamaszkorában, a film az ő emlékein alapul.
A klán (július 21.)
A klán története szintén megtörtént eseményeket dolgoz fel. A Falkland-szigeteki háború után, a nyolcvanas években játszódik Argentínában, amikor az addig viszonylag átlagos életet élő Arquímedes Puccio elveszíti a kémelhárító szolgálatnál betöltött állását. Ezután úgy dönt, hogy a családjával együtt új vállalkozásba kezd: embereket rabolnak el és váltságdíjat követelnek értük. Teljes biztonságban érzik magukat, mert Alejandro, a legidősebb fiú híres rögbisztár, ismert és népszerű, senki nem gyanakodna rá. A velencei filmfesztiválon a legjobb rendezésért járó Ezüst Oroszlánt ítélték A klánnak.
Star Trek: Mindenen túl (július 21.)
A rebootolt Star Trek harmadik részéhez készült első trailertől kisebb szívrohamot kaptak a rajongók, az előzetes ugyanis ultragagyi folytatást ígért. Szerencsére azóta kijött néhány meggyőzőbb előzetes is, így most már elképzelhető, hogy a Star Wars-filmekhez csábított rendező, J.J. Abrams után más is képes normális Star Trek-filmet rendezni. A folytatás a Halálos iramban filmekkel befutott Justin Linnél landolt, aki azt ígérte, hogy ezúttal a szokásostól eltérő történetet kapunk. A Star Trek: Minden túl azt meséli el, hogy mi történik azután, hogy a legénység sikeresen teljesített egy nehéz küldetést.
Jason Bourne (július 28.)
Az ötödik Bourne-film rendezője Paul Greengrass, ez volt Matt Damon feltétele, hogy újra vállalja a szerepet. Ez pedig nagyon jó hír, mert Greengrass rendezte a legjobb Bourne-filmeket, A Bourne-csapdát és A Bourne-ultimátumot. (A sorozat legutóbbi részében Damon már nem játszott, A Bourne-hagyaték főszereplője Jeremy Renner volt. Igaz, ő nem Jason Bourne-t alakította, hanem egy másik ügynököt.) Ha hinni lehet az előzeteseknek és a pletykáknak, a Jason Bourne klasszikus bosszútörténet lesz. Bourne filmbeli ellenfele, a Tommy Lee Jones alakította CIA-igazgató annak idején végzett Bourne apjával, az ügynök ezt bosszulja meg. A filmben szerepel még Christopher Rouse, Julia Stiles, Alicia Vikander és Vincent Cassel is.
Szellemirtók (július 28.)
Harminckét évvel az eredeti után mutatják be a Szellemirtók harmadik részét, ami nem is igazi folytatás, inkább reboot. A Paul Feig(Koszorúslányok, Női szervek, A kém) által rendezett filmben Melissa McCarthy, Kristen Wiig, Kate McKinnon és Leslie Jones irtják a szellemeket. A női Szellemirtókat döbbenetes ellenszenv fogadta az interneten, a film egyik trailere lett a Youtube történetének legtöbb, eddig 862 ezernél is több „nem tetszik”-et begyűjtött filmelőzetese. Mi viszont megadjuk az esélyt a csajoknak, mert igenis lehet vicces egy női főszereplőkkel készült film is, pláne hogy ezúttal Chris Hemsworthöt fogja megszállni a gonosz. Az előzetesek szerint a speciális effektekkel sincs baj, hiába hüledezik a Habcsókember.
Suicide Squad - Öngyilkos osztag (augusztus 4.)
Egy nyár sem múlhat el szuperhősfilm nélkül. A Suicide Squadban ráadásul egy csapatnyit kapunk belőlük, a gond csak az, hogy ők mind gonoszok. Pontosabban kedvenc szuperhőseink ellenfelei Jokertől (Jared Leto) Harley Quinnig (Margot Robbie karakterét állítólag imádták a tesztvetítéseken), akik kapnak még egy esélyt, hogy helyrehozzák bűneiket, és tegyenek valami jót is az emberiség érdekében. Némileg aggasztó, hogy a film egyszer már elkészült, de a Warnernél úgy döntöttek, hogy nem elég vicces, és forgattak még hozzá. A tét nagy, a Batman Superman ellen rossz visszhangja után nagyon akarnak egy kritikailag és anyagilag is sikeres szuperhősfilmet. Batman egyébként szerepel az Öngyilkos osztagban is: flashback jelenetekben láthatjuk, ahogy elfogja és börtönbe viszi Gyilkos Krokot meg a többieket.
Rossz anyák (augusztus 11.)
Akinek van gyereke, az tudja, hogy mennyire fárasztóak tudnak lenni azok a szülőtársak, akik mindig mindent tökéletesen csinálnak a gyerek különóráitól a biokaján át az organikus pamutból készült ruháig. A Rossz anyákban három ilyen tökéletes anya is akad (Christina Applegate, Jada Pinkett Smith és Annie Mumolo), akik addig frusztrálják szülőtársaikat, míg azok Mila Kunis vezetésével fel nem lázadnak. A rossz anyák elhatározzák, hogy nekik is jár némi szabadság, és legalább néhány napig úgy akarnak tivornyázni, ahogy huszonévesen tették. Persze ez harminc felett már nem annyira egyszerű. Reménykeltő, hogy a film rendezőpárosa Jon Lucas és Scott Moore, akik az első Másnaposok forgatókönyvét írták, így talán nem süllyedünk Adam Sandler-i mélységekbe.
A barátságos óriás (augusztus 25.)
A barátságos óriást Roald Dahl 1982-ben megjelent kultikus mesekönyve alapján Steven Spielberg rendezte. És akinek ez sem elég, annak elmondjuk, hogy az idén februárban Oscar-díjat kapott Mark Rylance játssza a főszerepet, a forgatókönyvet pedig többek között a tavaly elhunyt Melissa Mathison írta, aki már dolgozott Spielberggel az E.T.-n. A történet szerint egy óriás összebarátkozik egy árva kisgyerekkel, és megpróbálnak összefogni az óriást kiközösítő kevésbé barátságos óriások ellen. Erre már csak azért is nagy szükség van, mert a gonosz óriások az emberek ellen fordulnak.
Rovataink a Facebookon