Advertisement

Vásárolj 4db Somersby-t, töltsd fel az AP kódját és nyerj!

Mesterséges intelligenciával küzdő munkással és a Naprendszer születésével érkezik a Friss Hús

2018.03.23. 14:27

Idén is lesz Friss Hús Rövidfilmfesztivál április 3. és 8. között a Toldi moziban: a magyar programba összesen 34 filmet válogattak be. A hazai közönség a Friss Húson láthatja először az Oscar-díjas Deák Kristóf új filmjét, A legjobb játékot, amiről korábban azt mondta nekünk a rendező, hogy "egy mesterséges intelligenciáról szól, ami azért készült, hogy elvegye egy egyszerű térfigyelő biztonsági őr munkáját. Az őr nem éri fel ésszel ezt a bonyolult rendszert, de véletlenül mégis talál egy meglepő megoldást, amivel ki tud tolni vele."Bucsi Réka Solar Walk című animációját is a Friss Hús vetíti először itthon, amely díjat nyert a Berlinálén, akkor írtunk is róla. 

Szintén Berlinben, a Kritikusok Hetén mutatkozott be Lichter Péter és Máté Bori Népszabadságos filmje, a 2018. október 8. 

A néhány éve óriási sikert arató  Újratervezés  rendezője, Tóth Barnabás  Susotázs  című filmjével tér vissza a fesztiválra, amelynek főszereplője Osvárt Andrea.  És olyan régi Index-kedvencek is visszatérnek, mint Kis Hajni vagy Kovács István. 

A Friss Hús magyar válogatásának teljes programja:

  • 2016. október 8. (r. Lichter Péter, Máté Bori)
  • A legjobb játék (r. Deák Kristóf)
  • A sommelier (r. Ducki Witek)
  • Ádám fullad (r. Füzes Dániel)
  • Ahogy eddig (r. Moldvai Katalin)
  • Aki bújt, aki nem (r. Schwechtje Mihály)
  • Anyák napja (r. Vermes Dorka)
  • Apám orvosa nem praktizál (r. Besenyei Katalin)
  • Átalakítás folyamatban (r. Grosan Cristina)
  • Cserekapus (r. Vékes Csaba)
  • Danika (r. László Lili)
  • És a nyolcadik napon (r. Korom Anna)
  • Fiaskó (r. Nagy Szabolcs)
  • Flip-Flop (r. Rónai Domonkos)
  • Gorgon (r. Felvidéki Miklós)
  • Irinyi (r. Cibulya Nikol)
  • Last Call (r. Kis Hajni)
  • Lauretta (r. Brauner Máté)
  • Lerepül a hülye fejetek (r. Vízkeleti Dániel)
  • Most hallom (r. Nagy Ákos)
  • Negyven év (r. Gyimesi Anna)
  • Nyugi, rohanok (r. Wrochna Marcell)
  • Ostrom (r. Kovács István)
  • Őszi utcán falevéllel táncolgat a szél (r. Nagy Lili)
  • Párnaarc (r. Vácz Péter)
  • Rezidens (r. Nyitrai Balázs)
  • Róma bukása (r. Turai Balázs)
  • Rossz színész (r. Márton Dániel)
  • Semmi komoly (r. Dudás Balázs)
  • Solar Walk (r. Bucsi Réka)
  • Susotázs (r. Tóth Barnabás)
  • Take Me Please (r. Hegyi Olivér)
  • Ugrás (r. Bozzay Balázs)
  • Vendégszeretet (r. Csáki László)

Emellett válogatást mutatnak be  a hazai filmes oktatási intézmények (Budapest Metropolitan Egyetem, ELTE, MOME, SZFE) vizsgafilmjeiből és a Média Mecenatúra által támogatott filmeket is levetítik. 

A nemzetközi versenyprogram három blokkjának válogatásában olyan filmek szerepelnek majd, mint a cannes-i arany pálmás Gentle Night, a Berlinale Generation szekciójában díjazott Into the Blue, az idei Sundance-en is vetített Deer Boy, vagy a Velencében bemutatott Death of the Sound Man.

A fesztivál programjának összeállítói idén először külön blokkot szenteltek az LMBTQ-témájú filmeknek (Friss Hús #QUEER), illetve egy különleges késő esti vetítésen a horror illetve horrorvígjátékok rajongóit is várják (Friss Hús @MIDNIGHT).

A fesztivál záróünnepségén három fődíjat osztanak ki: a legjobb magyar élő szereplős, a legjobb magyar animációs, és a legjobb nemzetközi élő szereplős/animációs filmnek járó díjat, valamint díjazzák a legjobb magyar színészt és a legjobb magyar színésznőt is. Ezeken kívül több különdíjat is kiosztanak a záróeseményen, valamint a legígéretesebb 30 alatti rendezőnek járó díjat is odaítélik.

Ne maradjon le semmiről!