- Kultúr
- Cinematrix
- tévé
- sorozat
- star wars
- sci-fi
- jon watts
- film
- george lucas
- exkluzív
- interjú
- tudományos-fantasztikum
- kóbor alakulat
- jude law
- író
- rendező
- producer
- showrunner
- mcu
- pókember
- disney
- streaming
- tv
- disney plusz
A magyar rajongóknak üzentek a legújabb Star Wars-sorozat készítői
További Cinematrix cikkek
- Több mint 30 éves pályafutása alatt most először jelölték Golden Globe-ra Pamela Andersont
- Nicole Kidman az új filmjéről: Volt, amikor úgy éreztem, az sem érdekel, ha sosem érnek hozzám többé egész életemben
- Egy hónap sem telt, de már több mint 300 ezren látták ezt a magyar filmet
- Perverz módon kínozza a nézőket a Netflix sorozata, és nem is szégyelli magát miatta
- Hollywood mindig is a férfiak játszótere volt, és úgy tűnik, az is marad
Bár a mozikból kikopott a Star Wars, a Disney-nél gőzerővel dolgoznak azon, hogy az Andor után újabb közönségkedvenc gyöngyszemet tegyenek le az asztalra, ami a messzi-messzi galaxisba kalauzol. Talán épp ezért döntött úgy az egeres stúdió, hogy igent mondanak a Star Wars: Kóbor alakulat ötletére, amelyet egy napjainkban iszonyúan populárisnak számító készítőgárda hozott nekik a tárgyalóasztalhoz.
A Kóbor alakulatot ugyanis a legújabb, Tom Holland főszereplésével készített Pókember-trilógia rendezője, Jon Watts, és hasonlóképp tehetséges alkotótársa, Christopher Ford álmodták meg. Ők ketten abból indultak ki, hogy egy, az 1985-ben vászonra tűzött Kincsvadászokra, avagy eredeti címén a The Gooniesra hajazó, elveszett gyerekekre fókuszáló Star Wars-kalandsorozatra minden bizonnyal lenne igényük a már felnőtt, de gyermeklelkű nézőknek is.
A Star Wars: Kóbor alakulat története egy biztonságos, futurisztikus kertvárosra emlékeztető bolygón veszi kezdetét, ahol néhány kisgyerek – az örök álmodozó Wim, legjobb barátja, Neel, a vehemens Fern és a maga visszafogott módján zseniális KB – hatalmas felfedezést tesz… ennek vége lesz az, hogy ők négyen egy ijesztő, már-már horrorisztikus droid oldalán nagy kalandra indulnak a galaxisban. Lesz itt minden: űrkalózok előli menekülés, sőt Jude Law alakításában még egy rejtélyes Erő-használó is tiszteletét teszi. A Kóbor alakulat előtt azonban csak egy cél lebeg: élve megúszni a rögtönzött osztálykirándulást, és hazatérni planétájukra, amelyről időközben derül ki, hogy érdekesebb, mint azt maguk a gyerekek valaha gondolták.
Gyerekként a messzi-messzi galaxisba csöppenni…
A Disney szervezésében, egy online interjú keretein belül az Index is kérdezhette az MCU sztárrendezőjét, Jon Wattsot és író-producertársát, Christopher Fordot. A kerekasztalos beszélgetés során lapunk először is arra volt kíváncsi, mennyire zajlott könnyedén a zöldfülű, kisgyerekekből álló szereplőgárda és az Oscar-jelölt Jude Law összeismerkedése és együttműködése a forgatásokon. Egyáltalán, mennyire viselkedhettek gyerekként a főszereplők?
Erre Christopher Ford úgy fogalmazott:
„Semmi panaszunk nem lehet a gyerekszereplőkre, nagyon profin viselkedtek ahhoz képest, hogy szemtelenül fiatalok. Ugyanakkor nem akartuk szőnyeg alá söpörni azt a tényt sem, hogy mennyire kaotikus 10 évesnek lenni. A forgatáson olyan környezetet igyekeztünk teremteni nekik, ahol úgy érezhették, önmaguk, gyerekek lehetnek. Nyilván Jude Law is nagy segítség volt ebben, aki igazi vezéregyéniségként garantálta, hogy a csapat összeálljon, és a gyerekszereplők is kihozzák magukból azokat a kvalitásokat, amelyeket a casting alatt megláttunk bennük.
A gyerekek megtanulták, hogy milyen mértékű képzelőerőre van szükség a színészethez. Ha eltekintünk a tudományos-fantasztikus körítéstől, a látványos és komplex díszletektől, akkor a Star Warstól egészen különböző műfajokban is elvárt, hogy a felnőtt színész beleélje magát egy fiktív szituációba. Mondjuk amikor a sorozatbeli nejével vitatkozik, nem látszódhat rajta, hogy tudatában van a kameráknak, a stábtagoknak, annak, hogy mesterségesen előállított a szituáció. Mert ha látszik rajta, akkor lőttek a nézői élménynek.”
Majd Jon Watts hozzátette:
„Nem lehet eléggé hangsúlyozni, mennyire fontos egy ilyen ifjúsági, családi sci-fi sorozatnál, hogy senki ne tűnjön erőltetettnek és megjátszottnak. Ki kellett hoznunk a lazaságot, és az izgalommal teli kalandvágyat mindenkiből.
Richard Donner, a The Goonies rendezője mondta nekem annak idején, hogy meg kell várni, amíg azok a karakterek toppannak be az ajtónkon, akiket papírra álmodtunk. Szerencsénk volt, mert bár sokat kellett keresgélni, de végül csak betoppantak.”
Toxikus rajongók vs. Star Wars-készítők
Nyilván kíváncsiak voltunk arra is, a Kóbor alakulat készítői mit szólnak ahhoz, hogy főképp a Redditen, de a magyar fórumokon, Facebook-csoportokban is észrevehetően megfáradtak a rajongók. Nagy általánosságban sokan toxikusan, a Disney által készített filmek és sorozatok miatt extrém szkepticizmussal fordulnak a Star Wars felé.
„Nem tudjuk megakadályozni, hogy toxikusan viselkedjenek a Star Wars-rajongók az online térben. Ha ahhoz van kedvük, garázdálkodjanak nyugodtan, az ő gondjuk. E mögött az irtózatos negativitás mögött az az igény állhat, hogy a nézők még mindig arra az élményre vágynak, amit a messzi-messzi galaxis régen kiváltott belőlük. Menekülni szeretnének a hétköznapokból, egy nagy kalandot várnak a Star Warstól. Ezt próbáltuk mi is elhozni nekik a Kóbor alakulattal, megfejelve azzal a jól ismert bonyolult mitológiával, amit George Lucas megteremtett, és ami az ő géniuszának a megnyilvánulása.
Mi is szerelmesek vagyunk a Star Warsba, és amellett, hogy mindenkit arra szeretnénk emlékeztetni, hogy egyszer ők is voltak csillogó szemű gyerekek, minden erőnkkel azon voltunk és vagyunk, hogy ne gyalázzuk meg a Star Warst és George Lucas örökségét
– üzenték kifejezetten a magyar rajongóknak célozva a Kóbor alakulat készítői.
George Lucas örökébe lépni ijesztő feladat
Jon Wattsék a magas elvárásokkal kapcsolatban hozzátették:
„Rémisztő számunkra belegondolni, hogy maga George Lucas a Kóbor alakulat nézői között lehet. Miközben írtuk a forgatókönyveket, igyekeztünk egy kicsit Lucas fejével gondolkozni, hogy ő milyen stílusban, mennyi játékossággal, komolysággal valósítaná meg az éppen következő fordulatot.
George Lucas egy kicsit mindvégig a fejünk felett lebegett, abból a nagy kérdésből indultunk ki, vajon ő hogyan építené be a kalózokat a Star Wars-univerzumba. Nyilván a régi filmekben is felbukkant az ötlet, előfordult, hogy Han Solót is kalóznak nézték, de a gyakorlatba ültetni nem volt annyira könnyű feladat.
Megcsináltuk a házi feladatunkat, inspirációként kalózfilmeket néztünk az 1930-as és 1940-es évekből, olyanokat, mint a Hét tenger ördöge és Blood kapitány. Arra törekedtünk, hogy megmutassuk, több fajta rossz is létezik a Star Warsban, és a kalózok sokkal kaotikusabbak a rohamosztagosok rendezett soraival vonuló Birodalomhoz képest.”
A Star Wars: Kóbor alakulat című új sorozat december 3-án debütál idehaza is a Disney+-on, mégpedig az első két epizódjával. A teljes évad nyolc részből áll majd.
Rovataink a Facebookon