Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMOlivier Stone Algériában szólt be az USA-nak
Oliver Stone filmrendező meglehetősen kritikusan fogalmazott az Egyesült Államokról, mikor Algériában népszerűsítette új dokumentumfilmjét. Stone elmondta, hogy a globális pénzügyi válság megdöbbentette. „A legnagyobb áldozat a középosztály.” -mondta a rendező. „A rendszert nem lehet megváltoztatni, melyet én egyszerűen csak antidemokratikusnak nevezek.” –tette hozzá Stone, aki korábban olyan filmeket rendezett, mint az 1987-es Wall Street, vagy a folytatása, a Wall Street: A pénz nem alszik.
A rendező egy napra Algériai utazott, hogy népszerűsítse legújabb 10 órás dokumentumfilmjét, The Untold Story of the US-t. A film az USA második Világháborúba való belépését követi nyomon, valamint a háború egy igazságtalanul elfeledett alakját, Henry Wallace-t állítja középpontba.
A 65 éves rendező nem igazán szimpatizál honfitársaival. „Amerikát nem érdekli, milyen problémákkal küzdenek külföldön. – mondta a rendező.- „Egyszerűen nem ismerik az empátiát.” Stone szerint az Occupy Wall Street mozgalomnak Washingtonba kellene költöznie, nem New York-ba, így nagyobb hatást tudnának elérni.
A vietnami háborút is megjárt rendező szerint a pénznek és a médiának akkora ereje van, hogy az igazság sokszor nem tud felszínre törni. Mindezek ellenére Stone még mindig hisz a változásban. Bár a vietnami háború óta a rendező szerint Amerikában korrupt a média, Stone optimista és meg van győződve arról, hogy van esély a változásra.