Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMTovábbi Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
Az ORTT tegnap lemondott elnöke a Magyar Rádió 180 perc című műsorában azt mondta, a rádiós frekvenciákra vonatkozó szerződéskötést éppúgy nem akadályozza, mint a döntéshozatalt, mert azt gondolja, "mindenki egye meg, amit főzött". Más kérdés, hogy Majtényi saját bevallása szerint nem fogja a szerződéseket aláírni, de ez csak puszta formalitás, hiszen a testület bármelyik tagja aláírhatja azokat az ORTT nevében, a megállapodás érvényességéhez egyetlen szignó is elegendő. Majtényi még november 30-ig aláírhatná a döntést, hiszen addig marad hivatalában, azonban ezzel a gesztussal is tiltakozni akar az országos analóg rádiófrekvenciákra kiírt pályázat végeredménye ellen.
"Természetesen elmegyek, és az igazat fogom mondani, ami törvényi kötelességem" - mondta arra a kérdésre, hogy mit tesz, ha valamelyik pályázó perbe hívja a két nappal ezelőtti döntés miatt az ORTT-t, és tanúként idézik meg.
"Teljesen fel vagyok szabadulva" - mondta a lelkiállapotára vonatkozó újságírói kérdésre. Közlése szerint nem bánta meg, hogy elvállalta a posztot, de ha tudja, hogy a tisztség mivel jár, valószínűleg nem így tesz.
Szalai Annamária örül, Vásárhelyi Mária borong
Időszerű volt, hogy lemondjon Majtényi László - reagált a hírre Szalai Annamária, a testület Fidesz által delegált tagja a Magyar Nemzetnek és a Magyar Hírlapnak.
A Magyar Nemzet pénteki számában megjelent cikk szerint Szalai Annamária azt mondta: Majtényi gyakran kívülálló értelmiségiként viselkedett, ahelyett, hogy valóban elnökként irányította volna a testületet. Szalai sok esetben együttműködött Majtényival, többek közt együtt léptek fel a kerskedelmi csatornák délutáni kibeszélőshow-iban elharapózó erőszak és szexualitás ellen, illetve az elnök és a Fidesz által delegált Szalai vétózták meg, hogy a kormánypárti delegáltak támogatása mellett csökkentsék a válságra hivatkozva az RTL Klub és a Tv2 koncessziós díját.
A Fidesz delegáltja Magyar Hírlapnak mindemellett még azt is hozzátette: Majtényi "olykor még a saját döntésétől is elhatárolódott". A nyilatkozatot lehozó egyik lap, a Magyar Nemzet szeptember közepéig egy cégcsoporthoz tartozott a most az egyik frekvenciát megnyerő Advenióval.
Végük
Vásárhelyi Mária szociológus a Népszabadságnak azt mondta a lemondás alapját képező ORTT-döntésről, hogy ezzel a testületnek vége. Szerinte az ORTT tagjainak "ez volt az utolsó dobásuk". A szociológus biztosra veszi, hogy az új kormány megszünteti a testületet.
Úgy vélte: az MSZP újra belement egy alkuba, amelyből vesztesként kerül majd ki. Szólt arról is, hogy ami történt, nemcsak az MSZP, hanem a demokrácia szempontjából is káros. Úgy fogalmazott: a két nagy párt tudatosan, együtt bomlasztja a jogállamot ezekkel az alkukkal, és ezzel a Jobbik malmára hajtják a vizet.
Hullámsáv
Az ORTT szerdán a Fidesz, a KDNP és az MSZP által delegált tagok voksával határozott a két országos kereskedelmi rádió műsorszolgáltatási jogosultságának odaítéléséről; a döntést egyhangúlag hozták meg. A kisebbik vételkörzetű, a lakosság 67 százalékát elérő - november 18-áig a Danubius Rádió által használt - jogosultságot az Advenio Zrt., a nagyobbik, 81 százalékos lefedettséget biztosító, most a Sláger Rádió adását továbbító hullámsávot pedig az FM1 konzorcium nyerte el hét évre.