További Média cikkek
-
Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
A Bartók Rádió vezetősége mindent megtesz azért, hogy a december 19-i kuratóriumi ülésén ne döntsenek arról, hogy februártól a komolyzenei adón sugározzák a Magyar Rádió parlamenti tudósításait - mondta az MTI-nek szerdán Alföldy-Boruss István, a Bartók Rádió főszerkesztője.
Várhatóan a december 19-ei kuratóriumi ülésen döntenek arról, hogy a Magyar Rádió három adója közül melyik sugározza majd a parlament üléseit - közölte Alföldy-Boruss István, aki elmondta: eddigi információjuk szerint erre a legnagyobb esélye a Bartók adónak van.
A főszerkesztő indoklásként elmondta, hogy mivel a Magyar Rádió három adója közül a klasszikus zenei és irodalmi csatorna hallgatottsága a legalacsonyabb, így az esetleges parlamenti közvetítési kötelezettséggel a közrádió a Bartók adóval veszítené a legkevesebb hallgatót.
A kuratórium elnökségének mint tulajdonosi szervnek azért kell minél előbb döntenie a parlamenti közvetítéseket sugárzó adóról, mert a Magyar Rádió keleti URH-sávja 2006. február elsején megszűnik - közölte a főszerkesztő. Eddig ezen a sávon a Kossuth adón volt hallható az országházi közvetítés - tette hozzá.
A Magyar Rádiónak 2006 februárjától már csak nyugati URH-sávja lesz, ezen a Petőfi, a Kossuth és a Bartók adókkal rendelkezik majd - mondta Alföldy-Boruss István, hozzáfűzve: szerkesztőségük mindent megtesz azért, hogy ne a Bartók Rádió frekvenciáin közvetítsenek a parlamentből.
Közölte: politikusokat és ismert művészeket kérnek fel arra, hogy lobbizzanak az adó érdekében, és szó van arról is, hogy aláírásgyűjtési akciót indítanak.
Elmondta azt is, hogy "műsorkülönlegességekkel, hangverseny-közvetítésekkel készülünk Bartók Béla születésének jövőre esedékes 125. évfordulójára. Már csak ezért is méltatlan lenne, ha ezek helyett parlamenti közvetítéseket sugároznának a Bartók rádió hullámhosszán" - tette hozzá Alföldy-Boruss István. í6p>
"Ha minden úgy marad, ahogy most van, akkor nem lesznek kisebbségi adások, regionális adások, de nem lesznek parlamenti közvetítések sem" - mondta az MTI érdeklődésére Gellért Kis Gábor kuratóriumi elnök, aki szerint a Bartók adó ügye "másodlagos", hiszen a Magyar Rádió jelenleg - elnök és vezetés hiányában - a "törvényekben elrendelt közszolgálati funkciójának nem tud eleget tenni."
Arra a kérdésre, hogy a december 19-i kuratóriumi ülésen döntenek-e a parlamenti közvetítésekről, Gellért Kis Gábor azt mondta: mivel nem ismerik az ORTT és az Országgyűlés álláspontját, ezért "nem tudnak mit mondani, mert nem tudnak dönteni".
A kuratórium elnöke a Bartók Rádió főszerkesztőségének aggályáról megjegyezte, hogy az "a helyzet kétségbeesett volta miatt született", de a megoldás érdekében a "meccset újra fogja játszani", újra tárgyalni fog az Országgyűléssel.
A Népszabadság szerdai számában arról ír, hogy visszavonja a Bartók név használati jogát a zeneszerző magyarországi jogutódja, ha a "magaskultúrát" közvetítő adó parlamenti közvetítéseket is sugározni fog.
Vásárhelyi Gábor a lapnak elküldött levelében úgy fogalmaz: "Nem nagyon tudok Bartók Bélától vagy az adó elnevezését engedélyező fiától távolabbi gondolatot elképzelni, mint hogy a Bartók nevet nemtelen politikai csatározásokhoz használják fel."