Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM"Nem létezik Sarkady-Szalai-paktum, még azt sem mondanám, hogy a Fidesz és az MSZP közt külön tárgyalások folynának a közmédiumok és a médiahatóság átalakításáról - olvasható a Fidesz médiapolitikusának nyilatkozata a hétfői Népszabadságban.
Az viszont igaz, hogy az ötpárti tárgyalás elkezdődött, és itt volna az alkalom arra, hogy a közszolgálati intézmények sorsát rendezzük." Ezt Szalai Annamária mondta a Népszabadságnak, aki cáfolta, hogy különalkut kötött volna médiaügyekben "Gyurcsány környezete és a Fidesz" - mint azt a Hírszerző több névtelen forrásra hivatkozva közölte.
Eszerint Sarkady Ildikó, akit nemrég a miniszterelnök az audiovizuális politikáért felelős kormánybiztossá nevezett ki, az audiovizuális átállásról szóló ötpárti megállapodás sikere nyomán folyamatosan egyeztet Szalai Annamáriával "az új médiaszabályozásról". A kormány és a Fidesz szakértői között egyetértés született - írja a Hírszerző egy tervezetre hivatkozva - a közszolgálati médiumok összevonásáról és az Országos Rádió- és Televízió Testület helyén létrejövő - az ORTT és a Nemzeti Hírközlési Hatóság összevonásával kialakuló - új médiahatóság felállításáról.
Az ismertetett "tervezet" szerint a Magyar Televízió, a Magyar Rádió, a Duna TV, a médiumok közalapítványai és az intézményeket működtető zrt.-k jogutód nélkül megszűnnének, "vagyonuk, kötelezettségeik, adósságaik, minden visszaszáll az Országgyűlésre", amely létrehozza a Magyar Közmédia Zrt.-t (MKM Zrt.). Az új társaság "vagyonát a megszűnt zrt.-k vagyonából biztosítja, a megszűnéskor fennálló tartozásokat a Nemzeti Vagyonkezelő tárgyalásos úton rendezi".