Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMTovábbi Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
"Ez van, erre szerződtünk, ebből kell megpróbálni kihozni a maximumot" - mondta Simon András műsorokért felelős alelnök az MTV őszi struktúráját bemutató csütörtöki sajtótájékoztatón.
Újra m1
A jövő héttől ismét m1 néven működik a Magyar Televízió (MTV) egyes csatornája. Az MTV 2002 október végén jelentette be, hogy nevet vált az addig m1 néven működő nemzeti főadó. Simon szerint az m1 - amelynek programja ősszel 37 százalékban tájékoztató, 31 százalékban szórakoztató, 20 százalékban művelődési műsorokból áll - célja továbbra is az lesz, hogy "kiszolgálja a társadalom legszélesebb rétegeit".
Pusztai András, a jövő héttől ismét m1 néven működő főadó csatornaigazgatója arról beszélt, hogy gyökeresen átalakul a csatorna hírstruktúrája: két-három óránként kerülnek adásba híradók és hírösszefoglalók. Emellett például - a már bevezetett Panoráma néven - "nagyon hiteles és nagyon igényes külpolitikai műsor" jelentkezik a közeljövőben, de megújul a Napi Mozaik című délelőtti szolgáltató műsor is.
"Bátor m2"
Az m2-t irányító Kósa Somogyi György elmondta, a csatorna délelőttönként művészeti és népszerű ismeretterjesztő, este kulturális műsorokat kínál, de hétköznaponként este fél kilenctől például dokumentumfilm-sávot indít. Az m2-t "egy nagyon bátor, nagyon úttörő, nagyon formateremtő" tematikus csatornaként képzeli el a menedzsment. Az MTV az új műsorrenddel egyebek mellett arra törekednek, hogy megtartsák a fiatalabb korosztályok nyáron felkeltett érdeklődését.
Rudi Zoltán, az MTV elnöke a közelmúltban beszélt arról, hogy egyes betervezett, de bizonytalanná vált bevételek miatt "óvatosan tervezi" őszi struktúráját az intézmény. Az MTI a menedzsmenthez közel álló, neve elhallgatását kérő forrástól csütörtökön úgy értesült, egész évre - szemben a tavalyi tizenkét milliárddal - mintegy hatmilliárd forintnyi műsorra fordítható pénzzel számolt a társaság vezetése.
Nem indul el az m3
A közszolgálati tévé szeptember elején jelentette be, hogy az idén már nem indul el az m3. A közéleti, hír- és információs adó beindításának szintén anyagi akadályai vannak. Az m3-at már nyilvántartásba vette az ORTT, de mivel a csatorna nem indul el, kábeltársaságok a Fővárosi Bíróságon támadták meg a testület döntését. Az ORTT ez év júliusában műholdon továbbított, szakosított közszolgálati adóként regisztrálta az MTV harmadik csatornáját.
A kérelmezők szerint a médiatörvény nem nyújt lehetőséget arra, hogy az MTV újabb - akár szakosított - csatornát indítson, hiszen a jogszabály pontosan meghatározza, hogy az MTV-nek egy földi és egy műholdas sugárzású csatornája (m2) van, s pályázati úton helyi és regionális csatornákat indíthat.