További Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
Nem éri meg a gyomorideget a végeredmény, illetve a dobogóra akkurátusan felsorakozó három általános iskolai kötelező olvasmány. Ha Nádas Péter vagy Esterházy az élbolyban végzett volna, akkor elveszítik törzsolvasóikat, hiszen ők azért azok, akik, mert nem rájuk szavaz a tévénéző lakosság, amely egy percig is komolyan veszi, hogy most majd jól összemérjük a könyveket, és kiderül, melyik a legjobb. Az Egri csillagok, a Pál utcai fiúk meg az Abigél pont erre való, hogy aki utoljára általánosban olvasott végig egy könyvet, az most örülhessen, hogy jól gondolta: a többit már nem érdemes. Abban a világban, ahol választani kell és lehet egy könyvet, ott az Egri Csillagok a legjobb. Stimmel.
Hogy például a hangmérnök munkaállomását valószínűleg rábízták egy macskára, vagy otthagyták a stúdió közepén szabad prédaként. Hogy nincs egy olyan blokk az egész műsorban, ahol ne fordulna elő, hogy a vendégek vagy műsorvezetők némán tátognak a kamerába, hogy telefonon kapcsolják Szabó Magdát – aki a műsorvezető szerint „ott fekszik az ágyon, és nem tudjuk, hol van” –, majd öt perc tanácstalanág, krákogás és légköri zaj után azzal az információval gazdagabban búcsúzunk el tőle, hogy már jobban van. Annyit sem sikerült megoldani, ami bármelyik egycsillagos kábeltévé idióta betelefonálós műsorában háromszázszor megtesznek: telefonkapcsolatot létesíteni.
A Nagy Könyv döntőjére sikerült beszervezni egy taliga notabilitást: minisztert, gesztipétert, MTA-elnököt, színészeket. Most megkapják a büntetésüket, amiért nem tudnak nemet mondani. Kibírhatatlanul nyögvenyelős sztárinterjúk arról a születésekor is rém hülye felvetésről, hogy melyik könyv miért jobb, és miért legyen első; az eredetileg is szégyellnivaló „versenyfilmek” reciklálása, és az egész körül a néhai Csepü, lapu, gongyola összetéveszthetetlen, semmilyen stroboszkóppal el nem oszlatható szaga. Emellett aztán hiába Lévai Balázs hősies küzdelme, és hiába minden egyéb jó szándék.
Az Egri Csillagok nyert. Eszerint az a legjobb könyv, slussz. A Magyar Televízió pedig bukott, megint, szokás szerint. De semmi baj, ez nem tétre megy, hiszen azért közszolgálati, hogy ne kelljen eredményt hirdetni. „A rendszerváltás nagy vesztese a kultúra”, mondja az Akadémia elnöke csokornyakkendőben. Dehogyis. A kultúra a rendszerváltás hiányának a nagy vesztese. Annak, hogy itt egyesek még mindig üdvrivalgást kérnek a szemétrakás tetején.