Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMTovábbi Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
A legkedveltebb műsorok - szintén a két pozitív kategória összesítésével készült - rangsorát a Frei Dosszié vezeti, és itt is érezhető a hírműsorok magas presztízse. A Sváby által említett probléma természetesen ez esetben is érvényes: sikk azt állítani, hogy híradót nézünk, még ha igazából a Barátok közt vagy Zsanett magánügyei csigáznak is fel. Bárdos András ehhez hozzátette: Magyarországon a közszereplők hitele - beleértve a politikával foglalkozó újságírókat - igen alacsony, és ebben a helyzetben a kevésbé szélsőséges, visszafogottabb hanggal lehet népszerűséget, kedveltséget elérni akkor is, ha a nézettség nyilvánvalóan a szélsőséget, a botrányt igazolja.
A legkevésbé kedvelt műsorok listáját a Big Brother vezeti, kevéssel lemaradva második a Való világ. A legnépszerűtlenebb magyar sorozat az RTL Klub Limonádéja, a külföldiek közül a Walker, a texasi kopó (tv2) kapta a citromdíjat. A legellenszenvesebb talkshow a System 7 szerint a Mónika, az élő show-k közül pedig a Luxor-sorsolás. A Mónika esetében nem árt megjegyezni, hogy kimagasló ellenszenv-pontszámához kétségtelenül hozzájárul, hogy ez egyben a legnézettebb, legsikeresebb délutáni talkshow.
|
V. Két perc gyűlölet VI. Új háború jön