Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMTovábbi Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
Médiakomplexus
Az RTL Klub menedzsmentje, úgy látszik, még soha nem találkozott a gyakorlati filozófiai eme alapvető kézikönyveivel, és az üzleti tréningekre is szereztek pszichiátriai felmentést, hiszen az utóbbi pár hétben egyértelműen ráparáztak a tv2 megújulására. Mindezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy úgy viselkednek, mint egyszeri perverz a fehérneműboltban, (Nem, itt most nem feltétlenül Pongóra kell gondolni!) mindenről ugyanaz jut az eszükbe, jelen esetben mindenről a tv2-re asszociálnak.Az RTL Klub kezdődő szorongásos neurózisának első tüneteit már a Való Világ beharangozó sajtótájékoztatóján lehetett érzékelni, amikor minden menedzser, médiaszemélyiség és cégéhez lojális szöszi hostess kötelességének érezte, hogy legalább egy sunyi poént ellőjön a konkurens csatorna fazonigazításáról a sajtó nagy számban felvonuló képviselői előtt. Azóta a helyzet tovább fokozódott, az RTL Klubnak szinte rögeszméje lett a szembenállás, és önmeghatározásának legalapvetőbb pontjává vált, hogy márpedig ő nem a tv2. Mindez leginkább a reality show adásain érhető tetten, ahol Stohl Buci szinte ötpercenként elbőgi magát, hogy ez nem az a műsor, itt nem lesz nagytotálban fényképezett behatolás, verejtékben fürdő összebújás, sőt még egy kósza szopás sem. A csatorna komplexusainak eddigi leglátványosabb jele Havas Henrik tanár úr és címzetes médiatahó villámgyors kipenderítése volt, ami ugyan érthető, sőt üdvözölendő lépés, mégis valahogy bűzlik a félelemtől, és érezhető rajta a fejvesztett kapkodás.
Párhuzamos világok
Pedig a Való Világ nem egy reménytelen próbálkozás, hiszen az idióta beszavazó műsorok unalma után rögtön megmutatkozott a kicsit különös játékstruktúra minden előnye. Míg a Big Brother első pár adásába csak a zuhanyzóba szerelt kamera vitt némi izgalmat, addig a Való Világ szinte az első pillanattól kezdve tele van emberi konfliktusokkal, ami leginkább annak köszönhető, hogy tizenkét ember helyett csak négyet zártak össze, így az eltérő személyiségű játékosoknak esélyük sincs arra, hogy elkerüljék egymást, és nem fordulhat elő, hogy valamelyik lakó csendesen meghúzódjon a sarokban, mintha csak a díszlethez tartozna.
A Való Világ tehát egyáltalán nem rosszabb a Nagy Testvérnél. (Például a beköltözés ugyanolyan tré volt mindkét adón, azt leszámítva, hogy a tv2 operatőrei egy picivel jobban értenek ahhoz, hogyan kell pár tucat embert jó szögből fényképezve tömegnek álcázni.) Az RTL Klub műsorkészítői azonban egyelőre nem tudják megemészteni, hogy a konkurencia két hetes helyzeti előnyben van, ezért jó műsor helyett leginkább más műsort akarnak készíteni. Az ideges igyekezet azonban meglátszik az adásokon, így az RTL Klub valósága ugyan nem a fanszőrzeten megcsillanó izzadságcseppre hasonlít, mint tv2 reality showja, de ettől függetlenül ugyanúgy szaglik.