További Mozi cikkek
|
Az Index megkereste Túróczi Zoltánt, az Argo sajtófőnökét, aki kérdésünkre elmondta, hogy ők jutatták el a közleményt a forgalmazóhoz, miután ismerőseiktől hallották, hogy a film letölthető különböző fájlcserélő-programok segítségével, de ő maguk nem találkoztak a kalózkópiával. Az Index körülnézett a legnépszerűbb fájlcserélő programokkal, de se a Soulseek, se a Kaaza, se a DC++ magyar hubjain nem találta meg az Argot.
Piti reklámfogás volna
Árpa Attilát az utómunka stúdióban érte el az Index. A rendező elmondta, hogy ő maga csak a forgalmazótól hallott az ügyről, nem látta az illegálisan terjedő kópiát. Így csak következtetéseit osztotta meg velünk, miszerint nem kerülhetett ki a teljes és végleges film, hiszen az utómunkák jelenleg is folynak. "Egy nyers változatról lehet szó, de előfordulhat, hogy csak néhány jelenet került ki" - vélte Árpa.
Egy film olyan sok helyen megfordul az utómunkák során, hogy nehezen kideríthető, ki állhat az ügy mögött, mondta az Argó rendezője. Mivel az Index hiába kereste az interneten a filmet, érdeklődtünk a forrás iránt, de Árpa erre sem tudott választ adni. A forgalmazó egy filmcserélésekkel foglalkozó fórumon olvasta: valaki kereste az Argo letölthető változatát, mire egy másik valaki ígéretet tett, hogy estére megszerzi a filmet.
Mivel egy ilyen beszélgetés kissé súlytalannak tűnt a forgalmazó riadalmához képest, felvetettük, hogy esetleg az Argo előre tervezett gerilla marketingjével állunk szemben. Árpa azonban cáfolta ezt, mondván: ha kikerül a film, vagy akár néhány jelenete, az számukra mindenképpen rossz. Ha pedig nem kerül ki, akkor csupán egy "piti", hozzá méltatlan reklámfogásnak tartaná mindenki a felhívást.
Árpa Attila korábban, a Való Világ producereként több alkalommal is botrányokkal próbálta növelni a valóságshow nézettségét. Például az első széria alatt, az esti összefoglaló műsorban két valóságshow-szereplő rajongói élő adásban összeverekedtek, de később kiderült, hogy az atrocitás előre megtervezett átverés volt.