Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMTovábbi Mozi cikkek
Joel Schumacher Fülke című filmje alatt azonban még ők is csendben lesznek, a popcorn magányában kihűl, majd levet ereszt, a telefonokat pedig az első csörgés után észrevétlenül darabokra törik tulajdonosaik. Nincs más csak a bamba szájtátás és a megemelkedett pulzusszám.
Leesik a tantusz
Ne tedd le! |
Feszült játszma kezdődik a fülkében rekedt média-tanácsadó, és a közelben rejtőzködő orvlövész között, egy járókelő meghal, megjelenik a rendőrség, az események pedig nemsokára egyetlen végzetes pillanatba sűrűsödnek.
Másfél főszereplőt, számos mellékalakot, és rengeteg statisztát zsúfolt össze a B osztályú horrorfilmek folytatásait idézően rövid alkotásba a rendező és a forgatókönyvíró, akik tulajdonképpen mindent egy lapra, azaz Colin Farrelre tettek fel.
Kommandósok és a feka Columbo
Szerencsére általában a kisstílű nagymenőt játszó színész mimikája, gesztusai töltik be az egész vásznat, így az ő Hollywoodi akciófilmekhez mérten briliáns alakítása mellett észre sem vesszük, hogy Kiefer Sutherland gyilkosa a Hetedik kliséit idézi, Forest Whitaker pedig tehetsége és bánatos szemei ellenére is csak egy feka Columbo, nem véletlenül, hiszen a forgatókönyvet összeütő Larry Cohen gyermekkorában az üvegszemű, ballonkabátos nyomozó epizódjainak írójaként kezdte a szakmát. A mellékszereplők pedig egyenesen borzasztóak, a három kurván például kifejezetten látszik, hogy még csak elsőévesek színitanodában, és egy fővilágosító, egy stábbüfés vagy egy rendezőasszisztens szerelméért cserébe kapták meg a szerepet.
De persze nem is baj ez, hiszen a Fülke a marketingosztály sugalmazása ellenére nem a jó színészi játék, sőt még csak nem is a fordulatos cselekmény miatt hatásos.
Ebben a kamara-akciófilmben egyszerűen túlburjánzanak azok az effektek, amik ösztönösen megemelik az átlagnéző pulzusszámát, és adrenalin termelésre serkentik a szervezetét annak ellenére, hogy éppen egy kényelmes fotelben terpeszkedik. Fel-alá rohangáló kommandósok, szirénázó rendőrautók, félelmetes és kiismerhetetlen őrült, pattanásig feszült párbeszédek, persze mindez gyors vágásokkal és verejtékcseppektől nedves közelikkel. Ráadásul az egész csak 81 percig tart, így időnk sincs megunni.