Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMBon Jovi dalszerzője írta az '56-os emlékév dalát
További Stenk cikkek
- Az egykori tinisztárt már nem érdekli, hogy mit gondolnak róla
- A magányos díva azt szeretné, ha virágot tennének a vázájába
- A hosszú élet titka a jó minőségű whisky és az ír folkzene
- Frenk új lemeze eklektikus élmény, évtizedek zenéjét öleli fel
- Mindig az elhagyott férfi mutatja meg, hogyan kell szeretni
A következő két napban veszik fel az 1956-os emlékév hivatalos dalát, amelynek zenéjét a számos világslágert jegyző Desmond Child írta – jelentette be kedden Schmidt Mária, az emlékév kormánybiztosa, valamint a Terror Háza múzeum alapító főigazgatója.
A félig magyar, félig kubai származású dalszerző már sokszor járt Budapesten, de csak februárban kapta meg a magyar állampolgárságot, amire nagyon büszke – ahogy arra is, hogy az Artisjus akkoriban életműdíjjal köszönte meg munkáját.
Schmidt Mária a keddi sajtótájékoztatóján elmondta: olyan dal megszületése a cél, ami a fiatalok számára is újraélhetővé teszi azt a hatvan évvel ezelőtti pillanatot, amikor
a magyar nemzet egységesen megmozdult azért, hogy megharcoljon a szabadságért és a függetlenségért, és azokért a pillanatokért, amelyekért érdemes élni.
A kormánybiztos az MTI érdeklődésére azt is elismerte, hogy az is szempont volt, hogy magyar származású művész szerezze a dalt.
Desmond Child olyan előadóknak írt számot, mint a Bon Jovi, az Aerosmith, Ricky Martin, Cindy Lauper, Meat Loaf, a Kiss, Katy Perry, Cher, a Roxette vagy Selena Gomez.
Ő szerezte például:
- az I Was Made For Lovin’ You-t a Kissnek,
- a Livin’ On a Prayer-t a Bon Jovinak,
- a Livin’ La Vida Locá-t Ricky Martinnak
- a Crazy-t az Aerosmith-nek
- vagy épp a Love Will Remember-t Selena Gomeznek.
A magyar származású dalszerzővel, miután megkapta az állampolgárságot, interjúztunk is, és a beszélgetés során a magyarságáról is mesélt. "Az apámról 18 éves koromig nem is tudtam, hogy ki, nekem azt mondták, hogy csak egy családi ismerős. A születésnapom után derült ki, hogy ki is ő tulajdonképpen. Egy évre rá elhozott Magyarországra, 1973-ban lehetett ez, de utána rendszeresen hazajártam, és úgy szívtam be magamba a magyar kultúrát, mint a szivacs. Apám egy túlélő volt, olyan ember, aki soha, egy pillanatig sem adta fel, mindig felállt. Sok gyerek teljesen más akar lenni, mint az apja. Na, én pont olyan" – mondta az Indexnek.
Amikor Orbán Viktor idén áprilisban családjával járt az Egyesült Államokban, akkor nemcsak Barack Obamával találkozott, hanem sajtóértesülések szerint Desmond Childdal is.
Rovataink a Facebookon