Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM60 éves Dr. Flash, a láncfűrészes punk
Zenekara, a Flash együttes, az „elvonós négyes” a nyolcvanas évek végén alakult, de igazán a kilencvenes évek második felében lett ismert, mint a Sziget fesztivál zárózenekara. A legendás hajnali fellépésekre nem ritkán a színpad alól kellett kihúzni a zenészeket vagy a közreműködő vendégeket.
Mint 4 éve megjelent interjúnkból kiderül, Barcs Miklós szügyig gázolt a nyolcvanas évek föld alatti világában, a Kulich Gyula téri addiktológiai-pszichológiai klinikától a baracskai répaföldeken át a prágai underground szcénáig, alaposan kivéve a maga részét történésekben, és az azokkal járó kötelező élvezetekben.
A kilencvenes évektől zenekari elfoglaltságai mellett szociális munkásként, független filmesként is nyomult. Együttese, a Flash a kétezres évektől budapesti klubélet egyik ritkán látott, de rajongói által minden alkalommal nagyon várt koncertzenekara.
Rendkívül trágár számaikban kíméletlenül küldik melegebb éghajlatra az éppen uralkodó politikai elitet és kiszolgálóit. A Flash jelképe az utóbbi években a láncfűrész, amit az eredetileg erdészeti szakközépben végzett Barcs szakszerűen túráztat a koncerteken, egészen addig, amíg egyszer el nem vágja vele a mikrofonállványt.
Barcs mostanában ötévenként ír egy számot. A legfrissebbet, a Cenzor címűt a lenti, a VIII. kerületi Zsiga Bár fedett teraszán készült amatőr videón hallgathatja meg az, aki nem tart a trágár kifejezések tobzódásától:
A jeles művész születésnapi koncertje péntek este lesz a Fészek Kulturális Központban.
Rovataink a Facebookon