Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMMég mindig úgy visszük itthon a CD-t és a bakelitet, mint a cukrot
Magyarországon, illetve világszerte is nőtt a hangfelvételpiac bevétele 2019-ben, írja az MTI a zeneipar nemzetközi szervezete, az IFPI adatai, illetve a Mahasz, a Magyar Hangfelvétel-kiadók Szövetségének összesítése alapján.
Világszerte 20,2 milliárd dollár folyt be a hangfelvételpiacra tavaly, itthon ez az összeg 1,4 milliárd forint volt. A 2018-as adatok szerint már korábban is elkezdődött a hangfelvételpiac bevételének növekedése, Magyarországon az iparág 2017-hez képest 1 milliárddal magasabb eredménnyel zárta 2018-at (ez 5,6 százalékos növekedést jelentett). A 2019-es adatok alapján pedig
- világszerte 8,2 százalékos növekedést figyeltek meg;
- a streaming piaca 22 százalékkal erősödött, már a teljes hangfelvétel-ipari bevétel több mint felét (56,1%) teszi ki;
- ezzel együtt nőtt a fizetős streaming bevétele is, hasonlóan 20 százalék fölött.
Érdekesség, hogy Magyarországon ismét nőtt a fizikai hanghordozók piacának bevétele 1,53 százalékkal. A 2018-as adatoknál is kuriózumnak számított a hazai piac, ugyanis míg a világ szinte minden egyes pontján csökkenni látszik a fizikai szegmens, addig itthon főként a vinyl- és a CD-eladások miatt folyamatosan nő.
Az új jelentés alapján 2019-ben továbbra is a CD maradt a legkeresettebb formátum. A bakelitlemezek eladása pedig még mindig hasít, 18,5 százalékos emelkedést mutat egy év alatt. Az ország emellett a streaming felé is nyitni kezdett, a digitális szegmensnél 37,64 százalékos növekedésről beszélhetünk: ebből a legnagyobb arányú, 41 százalékos emelkedés a streamingnél látható.
Rovataink a Facebookon