Rabszolgasorban élő magyar áldozatok megsegítésére szerveznek adománygyűjtést
Ma Magyarországon körülbelül 36 ezer ember él rabszolgasorsban.
Életükről több film is készült, mi is írtunk például az Egy nő fogságban című dokumentumfilmről, ami 2017-ben készült el, megjárt közel 80 nemzetközi fesztivált, köztük a nagyon rangos Sundance-et 2018-ban, jelölték Európai Filmdíjra, a magyar és nemzetközi filmkritikusok a legjobb dokumentumfilmnek járó Fipresci-díjjal ismerték el.
Az Egy nő fogáságban az 52 éves Marisról szól, aki tíz éve szolgál fizetés nélkül egy magyar családot. A méltóságától és jogaitól megfosztott nő évek óta maradékot eszik és egy kanapén alszik, engedély nélkül nem hagyhatja el a házat. Éjszakánként egy gyárban dolgozik, fizetését le kell adnia. Maris a fizikai és lelki elnyomás miatt félelemben tölti napjait, miközben arról álmodozik, hogy visszakapja korábbi életét. A kamera jelenléte ráébreszti, hogy nincs teljesen egyedül. Fokozatosan bizalmába fogadja a rendezőt, majd lassan barátság alakul ki kettőjük között. Másfél évnyi forgatás után összeszedi bátorságát és megosztja vele tervét: „Meg akarok szökni!”
Az ELF Pictures filmgyártó és forgalmazó, valamint a Szabad Élet Egyesület nevű jótékonysági szervezet most
adománygyűjtő filmvetítést szervez az emberkereskedelem áldozatainak megsegítésére.
Megnézheti Schwechtje Mihály Aki bújt, aki nem című kisjátékfilmjét, Till Attila 2011-es Csicska című kisjátékfilmjét, és a már említett Egy nő fogságban-t. Ezt követi egy beszélgetés az alkotókkal (Tuza-Ritter Bernadett és Till Attila), emberkereskedelmi szakértővel és egy védett ház koordinátorral.
A befolyt összegből a tervek szerint többek között támogatják egy védett ház működését, egy menekítő autó fenntartását, az áldozatok rehabilitációját és képzését.
Május 20., Trafó. Az esemény részletes leírása itt>>> és itt.