A rekordszámú,1400 delfin/bálna lemészárlása már a Feröer-szigeteken élőknek sem jön be
Vasárnap egyetlen vadászat során sikerült több mint 1400 (a delfinek családjába tartozó) pilótabálnát lemészárolnia. A tengeri emlősök gyilkolása régi tradíció a szigeteken, aminek külön neve is van: grindadráp. Még a Netflix dokumentumfilmjében, a Seaspiracy végén is volt erről szó. A helyiek egyrészt hagyományként tekintenek rá. Másrészt így jutnak húshoz is. (Nagyon, de tényleg nagyon leegyszerűsítve ezt egy disznóöléshez lehet hasonlítani.)
Igaz, hogy a hatóságok már elgondolkodtak a grindadráp megszüntetésén, mivel egész egyszerűen a bálnák húsa egészségre káros anyagokat tartalmaz, amit így nem célszerű megenni, a cél nélküli puszta mészárlás pedig mégis csak barbárság lenne. Egyelőre azonban ezt a lépést nem tette meg senki, amint a vasárnapi példa is mutatja.
Ez a legutóbbi bálnaölés viszont olyan "jól" sikerült, hogy már a helyieknek is elment a kedve az egész grindadráptól. Ezen az alkalmon több mint 1400 állatot mészároltak le a sekély vízben. Ez akkora mennyiség volt, hogy a Feröer-szigeteken élők is túlzásnak érezték, hisz átlagosan 100 bálnát szoktak megölni és partra rángatni. Több helyi lakos megszólalt egy dán lapnak ezzel kapcsolatban. Az állatvédők eddig se nézték jó szemmel, de most a helyiek is becsatlakoztak ezt a fajta bálnavadászatot ellenzők táborába.
Time for @BorisJohnson and @trussliz to end the UK-Faroe Islands trade agreement as sanction for the continued slaughter of cetaceans. No more trade, no more tourism, no more death. This Government claims to be a leader on environmental issues, afterall. #FaroeIslands pic.twitter.com/WhvVmEZPsq
— GJGamble 🐜 (@GJGamble) September 14, 2021