A Netflix új hátborzongató sorozatának igaz története, amit a mai napig nem oldottak meg
A Netflix legújabb sikersorozata nem pusztán a fantázia szüleménye, valóban létezett vagy épp létezik a Figyelő, aki pokollá tette Derek és Maria Broaddus életét.
A Dahmer sorozat után megérkezett a Netflix kínálatába A Figyelő, ami a Brannock család megpróbáltatásait mutatja be, akik a városból költöznek ki Westfield csendes kertvárosába. Azonban a gyönyörű ház sötét titkokat rejt, ráadásul valaki megállás nélkül figyeli a családot, amiről levélben is értesíti őket.
A sorozat két főszereplője Dean (Bobby Cannavale) és Nora Brannock (Naomi Watts), akik megvásárolják álmaik házát, ám hamarosan az egész életük pokollá válik. Ami igazán ijesztővé teszi a történetet, az az, hogy 2014-ben valóban megtörténtek ezek az események, persze nem pont úgy, ahogyan azt a sorozatban is láthatjuk, elvégre a Dahmerhez hasonlóan itt is történtek erős változtatások a dramaturgia érdekében.
Amikor a házaspár eladta a Netflixnek a történetük megfilmesítésének jogait, volt néhány kikötésük: a készítők nem használhatták Broaddusék vezetéknevét, illetve a színészek sem hasonlíthattak az igazi házaspárra, akiknek a valóságban három, még most is kiskorú gyermeke van, miközben a sorozatban két tinédzser szerepel.
Érdekesség, hogy a sorozat talán egyik legnagyobb kitalációja, hogy Broaddusék soha nem laktak ténylegesen a házban, ugyanis nem akarták veszélybe sodorni a gyerekeiket, akiket szintén fenyegettek a levelekben.
2014-ben Derek és Maria Broaddus beköltöztek a Boulevard 657-be, ami Westfieldben található, New Jersey-ben. A ház gyönyörű és hatalmas volt, azt gondolták, hogy végre tényleg révbe értek, ám hamar rémálommá vált az új életük, amikor megérkeztek az első levelek egy titokzatos alaktól, aki magát csak a Figyelőnek nevezte.
A Figyelő a levelében köszöntötte a házaspárt, és arról mesélt, hogy a Boulevard 657 már évtizedek óta a családja gondoskodását élvezi. Kezdetben a nagyapja figyelte a házat a 20-as években, majd az édesapja a 60-as években, jelenleg pedig rajta a sor, hogy szemmel tartsa a 110 éves ingatlant.
„Ismerik a ház történetét? Tudják, milyen hazugságokat rejtenek a Boulevard 657 falai? Miért vannak itt? Meg fogom tudni” – írta egyik levelében a titokzatos idegen, aki rendszeresen azután érdeklődött, hogy mit is keresnek a házban Broaddusék, illetve a házaspár gyerekeit is célba vette, egyre több személyes információt osztott meg írásaiban róluk.
Ugyan a rendőrség és egy ex-FBI-ügynök is dolgozott az ügyön, a mai napig nem derült ki, hogy ki küldte azokat a leveleket a családnak, csak egy 2018-as DNS-tesztből lehet tudni, hogy az illető nőnemű volt. Ugyanebben az évben a szomszédság önkéntesen adhatott a hatóságoknak mintát, hogy egyezik-e valakiével a leveleken talált DNS, de mindössze két lakó volt hajlandó alávetni magát ennek.
Az ügy a mai napig lezáratlan, a család pedig 2019-ben elköltözött a Boulevard 657-ből, amit 400 ezer dollárral kevesebbért adtak el, mint a vételár volt.
(via)