Ki ölte meg 50 éve Marilyn Monroe-t?
Sosem tudjuk meg, mi történt valójában 1962. augusztus 5-én, de az Arthur Millert és JFK-t is elcsábító szexbombát ma is milliók bálványozzák. Válogatásunkból egy biztosan kiderül: fél évszázad alatt sem fakult meg Marilyn Monroe ragyogása.
Az idén 50 éve elhunyt ünnepelt szexszimbólum Marilyn Monroe eredetileg Norma Jeane Mortenson néven született 1926. június 1-jén, Los Angelesben, bár később az anyja első férje után a Norma Jeane Baker nevet használta. Ezen az 1943-as képen az akkor még teljesen ismeretlen színésznő épp egy homokdűnén síel. (Fotó:
Silver Screen Collection / Europress / Getty)
Norma Jeane 1944-ben egy hadianyaggyárban dolgozott betanított munkásként, ekkor fedezte fel a hadsereg egyik fotósa, akinek köszönhetően a huszonéves lány a Blue Book ügynökség egyik legkedveltebb modellje lett. Ezen az 1947-es képen viszont még nyoma sincs a későbbi ikonikus szőke frizurának és mély dekoltázsnak. (Fotó:
Michael Ochs Archives / Europress / Getty)
1948-ban, már Marilyn Monroe-ként kapott hathónapos szerződést a Columbia Pictures filmstúdiótól. Hogy a különböző musicalekben és filmekben helytállhasson, Natasha Lytesstől vett drámaórákat. (Fotó:
Frank Driggs Collection / Europress / Getty)
Az 50-es években már mindenki Marilyn Monroe-ként ismerte a nőies domborulatai miatt körülrajongott szexbombát. A névváltoztatás a 20th Century Fox akkori elnökétől, Ben Lyontól származott, aki túl közönségesnek érezte a Norma Jeane Bakert. (Fotó:
George Silk / Europress / Getty)
A Carole Lind, a Norma Monroe, a Jeane Monroe és számos további névvariáció után a szexbomba végül a 20-as évek Broadway-dívájától, Marilyn Millertől kölcsönzött magának új keresztnevet. A Marilyn Monroe-val a Fox-főnök Lyon is tökéletesen elégedett volt: szerinte a dupla M ugyanolyan szerencsés dolog, mint a dupla hatos dobás. (Fotó:
Mondadori / Europress / Getty)
Hollywood egyig legrámenősebb ügynöke, Johnny Hyde az 1949-es Love Happy című filmjében látta Marilyn Monroe-t, akiből 1950-re tudatos munkával csinált világsztárt. Bár a férfi még a feleségétől is elvált a szexdíva kedvéért, a színésznő később azt nyilatkozta: "Szerettem, de sosem voltam belé szerelmes". A képsorozat Hyde villájában készült. (Fotó:
Michael Ochs Archives / Europress / Getty)
Marilyn Monroe 1951-ben: épp betoppant egy házibuliba. (Fotó:
Hulton Archive / Europress / Getty)
Marilyn Monroe a Who's Who magazin címlapján, 1953-ban. A mellnagyobbító műtétre állítólag az ügynöke, Johnny Hyde beszélte rá. (Fotó:
Mondadori / Europress / Getty)
Marilyn Monroe-t épp Sammy Davis jr. szórakoztatja az 1953-as Hogyan fogjunk milliomost? című film forgatásán. Jó barátok voltak, együtt jártak az elegáns partikra Frank Sinatrával, Elizabeth Taylorral és a Kennedy-fiúkkal, de hogy volt-e több köztük barátságnál, azt csak találgatni lehet. (Fotó:
Frank Worth Courtesy Of Capital / Europress / Getty)
Marilyn Monroe és Robert Mitchum forró ölelkezése az 1954-es A folyó, ahonnan nincs visszatérés című film egyik jelenetében. (Fotó:
John Swope / Europress / Getty)
Marilyn Monroe Palm Spirngs-i otthonában, 1954-ben. (Fotó:
Baron / Europress / Getty)
Lauren Bacal, Humphrey Bogart és Marilyn Monroe a Hogyan fogjunk milliomost? 1953. november 4-i díszbemutatóján. (Fotó:
Michael Ochs Archives / Europress / Getty)
Marilyn második férjével, a baseballsztár Joe Dimaggióval 1954-ben. (A színésznő első férje 1942 és 46 között tinédzserkori szerelme, a tengerész James Dougherty volt.) (Fotó:
Michael Ochs Archives / Europress / Getty)
Földön fetrengős fotózás valamikor 1954-ben, Marilyn Monroe villájának kertjében. (Fotó:
Baron / Europress / Getty)
A díva itt épp a koreai háborúban harcoló amerikai hadsereget bolondítja magába 1954 februárjában. (Fotó:
Photoquest / Europress / Getty)
Pillanatkép 1955-ből: a felkapott szexbomba ledőlt egy kicsit. (Fotó:
Gene Lester / Europress / Getty)
Monroe 1954-ben Jerry Giesler ügyvéd kocsijában, közvetlenül azután, hogy bejelentette a nyilvánosság előtt: el akar válni baseballsztár férjétől, Joe DiMaggiótól. (Fotó:
George Silk / Europress / Getty)
Monroe a nagyvárosi forgalmat csodálja 1955-ben egy toronyház tetején. (Fotó:
Michael Ochs Archives / Europress / Getty)
A kultikus szoknyafellebbenős kép az 1955-ös Hétévi vágyakozás című filmből. Balszélen a filmért Golden Globe-bal jutalmazott Tom Ewell csorgatja a nyálát. (Fotó:
20Th Century Fox / Northfoto)
A színésznő épp a New York-i metrót várja a Grand Central állomáson 1955 március 24-én. (Fotó:
Michael Ochs Archives / Europress / Getty)
Marilyn Monroe megpihen: 1956 március 3-án óriási sajtónyilvános partit szervezett Los Angeles-i otthonában. (Fotó:
Michael Ochs Archives / Europress / Getty)
Marilyn Monroe és harmadik férje, Arthur Miller autóval érkezik a drámaíró connecticuti nyári rezidenciájára, Roxburybe 1956 július 7-én. Az esküvőjüket egy héttel korábban, június 29-én tartották. (Fotó:
Paul Schutzer. / Europress / Getty)
1956 július 14-én Londonban a színésznő úgy döntött egy sajtókonferencia alatt, hogy körbebiciklizi Surrey-t. (Fotó:
Keystone Pictures Usa / Northfoto)
1957. július 8-án a Rockefeller Center Sidewalk Superintendents Clubjában. (Fotó:
Walter Daran / Europress / Getty)
A rádiós műsorvezető-producer Ralph Edwards ás a színésznő egy baseballpályán pózolnak a kameráknak 1958-ban. (Fotó:
Frank Worth Courtesy Of Emage I / Europress / Getty)
A fürdőruhás díva a nőnek öltözött Jack Lemmonnal nevet az 1959-es Van, aki forrón szereti című vígjáték egyik jelenetében. (Fotó:
Hulton Archive / Europress / Getty)
Még egy részlet a Van, aki forrón szeretiből. A színésznő ezért a filmért kapott Golden Globe-ot. (Fotó:
John Kobal Foundation / Europress / Getty)
Nevadában, az 1961-es John Huston-film, a Kallódó emberek 1960-as forgatásán. A forgatókönyvet a sztár férje, Arthur Miller írta. (Fotó:
Ernst Haas / Europress / Getty)
Monroe, Arthur Miller, Simone Signoret francia színésznő és a férje, az olasz születésű, de Franciaországban befutott Yves Montand a hollywoodi sztárpár Los Angeles-i otthonában beszélik meg közös filmjük, az 1960-as Szeressünk! részleteit. (Fotó:
John Bryson / Europress / Getty)
Marilyn Monroe, a szexszimbólum csókot dob a kamerának (1960) (Fotó:
Weegee(Arthur Fellig)/internatio / Europress / Getty)
Pillanatkép az MGM stúdió sminkszobájából: Sydney Guilaroff stylist az utolsó igazítást végzi Marilyn Monroe arcán a Szeressünk! egyik forgatási jelenete előtt. (Fotó:
John Bryson / Europress / Getty)
A szőke szexbomba combot villant férjének, Arthur Millernek a Szeressünk! forgatása után. (Fotó:
John Bryson / Europress / Getty)
A színésznő a válásuk után is találkozgatott azért Joe DiMaggióval. Itt épp a Yankee Stadiumban néznek meccset 1961-ben. (Fotó:
Lee Lockwood / Europress / Getty)
Marilyn ledobja a textilt a legutolsó, befejezetlen filmje, a Something's Got to Give egyik jelenetében, 1962-ben. (Fotó:
Entertainment Pictures / Northfoto)
A szőke színésznő, percekkel azelőtt, hogy átveszi a Henrietta-díjat a Los Angeles-i Beverly Hilton Hotelben rendezett Golden Globe-gálán, 1962. március 5-én. (Fotó:
Michael Ochs Archives / Europress / Getty)
1962. május 19-én a New York-i Madison Square Gardenben rendeztek nagyszabású ünnepséget John F. Kennedy 45. születésnapja alkalmából. A szexdíva, akit sokan az elnök titkos szeretőjének tartottak, itt énekelte el a Happy Birthday és a Thanks for the Memory átírt változatát. (Fotó:
5356 / Europress / Getty)
Marilyn Monroe, Bobby Kennedy és John F. Kennedy a United Artists filmstúdió manhattani irodaházában beszélgetnek a születésnapi ünnepségről. A színésznőnek a pletykák szerint mindkét politikussal intim viszonya volt, amit az elnököt túlságosan balosnak tartó CIA is igyekezett kihasználni: állítólag ők gyilkolták meg Marilyn Monroe-t, hogy ezzel járassák le a Kennedy-fiúkat. (Fotó:
5356 / Europress / Getty)
Marilyn Monroe 1962. augusztus 5-i halála máig az összeesküvéselmélet-hívők egyik kedvenc témája. Tény, hogy az ekkor már labilis idegzetű színésznő alvászavarokkal küzdött és erős nyugtatókon élt, de hogy a halálos dózisú gyógyszeradagot ő maga, a CIA vagy a Kennedyk piszkos ügyeinek kiszivárgásától tartó maffia juttatta-e a szervezetébe, valószínűleg örök titok marad. (Fotó:
Keystone / Europress / Getty)
Monroe az utolsó éveiben már nagyon magányos volt, 1961-ben Arthur Millertől is elvált. Állítólag újra össze akart házasodni Joe Dimaggióval, aki a temetés után háromhetente küldött friss rózsát egykori felesége sírjához. (Fotó:
John Loengard / Europress / Getty)
Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.
Rovataink a Facebookon