További Belföld cikkek
- Olyat tett az Üllői úton egy mercis, amitől megállt a forgalom
- Tömeges elbocsátás zajlik a főváros marketingcégénél
- Megszólalt az ügyészség a Till Tamás meggyilkolásával gyanúsított férfi letartóztatásáról
- Kijöttek az adatok: csaknem 20 ezren fordultak orvoshoz a múlt héten
- Csak óvatosan a Budai alsó rakparton, ha nem figyel, könnyen büntetés lehet a vége
A számvevőszék azonban "szem előtt tartja", hogy azokon a területeken, ahol rendőrségi és nemzetbiztonsági vizsgálat is zajlik, "párhuzamosan" ne folytassanak ellenőrzéseket.
Válaszok jövő év elején
A vizsgálatokat várhatóan októberre fejezi be az ÁSZ - nyilatkozta Kovács Árpád, a szervezet elnöke az MTI-nek. "A konkrét 13 milliárd forintnak a sorsával kapcsolatban a harmadik negyedév végén fogunk tudni választ adni, a gazdasági minisztérium működésének ellenőrzése keretében" - mondta. Az autópálya-beruházásokkal kapcsolatos kérdésekre "nagy valószínűséggel" a jövő év elején fognak tudni választ adni.
Hogyan történhetett meg?
Az ÁSZ a pénzügyminisztérium jelenleg előkészítés alatt álló vizsgálatakor arra is kitér majd, hogy hogyan rendelkezhettek állami szervek "átmenetileg jelentős szabad pénzeszközökkel", melyeket befektethettek. Hasonló problémával a honvédelmi minisztérium és a Lupis Brókerház ügyében találkoztak, akkor több szigorító intézkedést is hoztak az átmenetileg szabad pénzösszegek befektetésének tiltására.
Az ÁSZ már 2002-es jelentésében felhívta a figyelmet arra, hogy egyre gyakrabban kerülnek ki közpénzek az "állami-költségvetési-intézményi keretből államháztartáson kívüli szervezetekhez". Ennek ellenére sem alakult ki egységes biztosítékrendszer a közpénzek felhasználására - írja MTI.hez eljuttatott közleményében a szervezet. Az ÁSZ továbbra is szorgalmazza az államháztartás szervezetei és a magáncégek közötti kapcsolatok garanciális feltételrendszerének kialakítását.
|