A főváros jövőre megháromszorozza ezt a pénzt, és csaknem 300 millió forintot ad a kutyapiszok elleni küzdelemre - ígérte Demszky, aki elrendelte, hogy az FKF Rt. többször takarítsa és hetente fertőtlenítse a kutyapiszokkal leginkább szennyezett fővárosi tulajdonú területeket.
A kutyák városa
A főpolgármester emlékeztetett: Budapesten a becslések szerint nagyjából 400 ezer kutya él (az alig kisebb Bécsben hatvanezer). A magyar főváros ebei naponta 40 tonna kutyapiszkot hagynak maguk után az aszfalton és a parkokban. A közvélemény-kutatások szerint a budapestiek háromnegyede kiemelt problémának tartja a kutyapiszkot.
A másfél évtizedes harcnak - ha ugyan annak lehet nevezni - egyelőre nincs sok látszatja. A rendszerváltás óta egymást érték Budapesten a kutyaszar-mentesítő akciók, tervek, elképzelések. Volt városrész, ahol piktogramokat festettek a csatornalefolyók mellé, máshol azt fundálták ki, hogy egy lakásban csak egy ebet lehessen tartani.
Igazoltatás, beváltható kaki
Az egyik polgármester odáig ment, hogy bejelentette: átvevőhelyeket létesítene, ahol vásárlási utalványt adnának a beszolgáltatott végtermékért. A mozgalomból a városháza is kivette a részét, az egyik főpolgármester-helyettes ingyenzacskókat osztogatott a kutyás járókelőknek. Legkeményebb a VIII. kerület: Józsefvárosban januártól tízezer forintra büntethetik a közterület-felügyelők azokat a kutyasétáltatókat, akik nem tudnak kislapátot és kis zacskót mutatni igazoltatáskor.