Greenpeace-aktivisták a Paksi Atomerőműnél
További Belföld cikkek
- Olyat tett az Üllői úton egy mercis, amitől megállt a forgalom
- Tömeges elbocsátás zajlik a főváros marketingcégénél
- Megszólalt az ügyészség a Till Tamás meggyilkolásával gyanúsított férfi letartóztatásáról
- Kijöttek az adatok: csaknem 20 ezren fordultak orvoshoz a múlt héten
- Csak óvatosan a Budai alsó rakparton, ha nem figyel, könnyen büntetés lehet a vége
Meglepődtek
"Meglepetésünkre volt már néhány rendőr az erőmű bejáratánál, mire odaértünk" - nyilatkozta a helyszínen tartózkodó Kalovits Judit, a Greenpeace szóvivője. Ezt követően - elmondása szerint - tíz perc alatt megjelentek a rohamrendőrök, akik a tüntetőket rabomobilba csukták és elszállították. Az akció során egy demonstrálónak a könyöke, egy másiknak az ujja tört el. A rendőrség a sérülésekre vonatkozó információt nem erősítette meg. Elsőként egy holland, egy magyar és egy osztrák aktivistát tartóztattak le. Délelőtt folyamatosan vitték el a demonstrálókat, akik közül húsz embert állítottak elő.
Fotó: Green Peace |
Mintegy 20 embert állított elő a rendőrség Pakson az atomerőmű előtt tiltakozó Greenpeace aktivisták közül, akik megpróbálták megzavarni a teherbejárónál a szállítást. Amennyiben az előállítást követően azt állapítják meg, hogy rongálást, vagy egyéb törvénysértést nem követtek el, elengedik őket.
Fotó: Green Peace |
Egyelőre mindannyiukat csoportos garázdasággal gyanúsítják. Emellett azonban rongálás miatt is eljárást indítottak, mert a rendőrség szerint megsérült a biztonsági rendszer egyik kábele, illetve a kerítés is. A rendőrség sajtóreferense közölte, hogy azokat a tiltakozókat akik nem zavarták az üzem működését, nem állították elő a rendőrök.
A Greenpeace perelni fog
A Greenpeace peres eljárást fog kezdeményezni a rendőrség eljárása miatt - mondta Kalovits. A szervezet sérelmezi, hogy aktivistái könnyebb sérüléseket szereztek az oszlatás alatt, valamint kifogásolja, hogy a rendőrség szerint a Greenpeace rongálta meg biztonsági berendezés kábelét és a kerítést.
Alkotmánysértő lehet
Fotó: Green Peace |
Legutóbb a háború miatt tiltakoztak
A Greenpeace magyarországi szervezete legutóbb február 18-án, az iraki háború ellen tiltakozott engedély nélkül. "Ez hatékonyabb, mint az előre bejelentett akciók. Az erőműbe például másfél órája nem lehet se be-, se kijutni" - nyilatkozta az Indexnek Kalovits Judit.
Hat környezetvédőt vettek őrizetbe a rendőrök a mintegy húsz kihallgatott GreenPeace-aktivista közül, a Pakson rendezett tüntetés miatt - tudósít a HavariaPress. A tolnai város rendőrei egy svájci, egy német és egy magyar állampolgár mellett három osztrákot is csoportos garázdaság gyanúja miatt vettek őrizetbe. A elfogott tüntetőket várhatóan pénzbüntetéssel és az országból való kitiltással kívánják majd sújtani.
|