További Belföld cikkek
- Sokaknak nem futja ajándékra, de vannak, akiknek meleg ételre sem karácsonykor
- Betiltották a szilveszteri tűzijátékozást a III. kerületben
- A dolgozók váratlan élethelyzetei miatt szünetel a fül-orr-gégészeti ügyelet a szekszárdi kórházban
- Tízmillió forintos büntetést kapott a Magyar Vízilabda Szövetség
- A pécsi püspök is bocsánatot kért az egyház által elkövetett bűnökért
Kiss Péter |
Megköszönték a munkáját
Az MSZP úgy mondott igent a kormányfő távozására, hogy az még hivatalosan be sem nyújtotta lemondását. A párt vezető testülete Medgyessynek az SZDSZ-hez címzett ultimátumszerű bejelentésére reagálva megköszönte a kormányfő eddigi tevékenységét. A párt döntése szerint a parlament szeptember 6-án konstruktív bizalmatlansági indítvánnyal dönthet az új miniszterelnökről.
Kovács László az elnökségi ülést követő sajtótájékoztatóján jelentette be az elnökség egyhangú szavazással megszületett döntését. Kovács szerint a párt vezetése sajnálattal, ugyanakkor megértéssel vette tudomásul, hogy Medgyessy Péter az SZDSZ-szel kialakult koalíciós vita miatt nem kívánja folytatni miniszterelnöki pályáját. Az MSZP elnöke megköszönte Medgyessynek kétéves tevékenységét.
Koalíciós egyeztetés lesz
Kovács bejelentette, hogy a szocialista elnökség döntött Medgyessy utódjáról is. Az új miniszterelnök-jelölt nevét azonban egyelőre nem hozzák nyilvánosságra, mert a hétvégén koalíciós egyeztetésen tárgyalnak majd személyéről. A parlament elnökét augusztus 26-ig mindenképpen tájékoztatják a kormányfőről szóló végleges döntésről. A koalíciós egyeztetésen tárgyalnak majd arról is, hogy szükséges-e változtatni a kormányprogramon, vagy az új kormány változatlan formában próbálja megvalósítani a kitűzött programot. Az elnökség öt tagja szabadság miatt nem vett részt az ülésen, de Kovács László elmondása szerint valamennyiüket tájékoztatták a döntésről.Öten vitatták
|
Információink szerint lehetséges jelöltként korábban felmerült még Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke, és Lendvai Ildikó, a szocialisták frakcióvezetője is, ám ők értesüléseink szerint nem szívesen vállalnák a miniszterelnökséget.
Gyurcsány jelöltsége is napirenden
|
"Aki most miniszterelnök lesz, az fog Orbán Viktorral szemben ülni a 2006-os miniszterelnökök közötti tévévitán" - érvelnek Gyurcsány támogatói. Szerintük Kiss Péternek a párt egyes testületein belül nagyobb támogatottsága lehet, Gyurcsány azonban világos és egyértelmű gazdaságpolitikai koncepcióval rendelkezik, többek szerint pont ez lehet a legnyomósabb érv mellette, ugyanis - mint fogalmaztak - nem csak miniszterelnöki és koalíciós, hanem egy költségvetési válság is van a láthatáron.
Többen azt várják, hogy a jövő hétre összehívják az MSZP rendkívüli kongresszusát, ugyanis a párt alapszabálya szerint a miniszterelnök-jelöltről az elnökség és választmánya alapján ennek a fórumnak kell döntenie.
|