Elutasította a PSZÁF beszámolóját a kormány
További Belföld cikkek
- Feljelentik Gulyás Gergelyt és Lánszki Regő államtitkárt
- Szájer József: A politika bizalmi műfaj, és ezt a bizalmat én eljátszottam
- Tarjányi Péter: Nem gondolnám, hogy Oroszország a békére törekedne
- Milliárdokat érő luxusrepülő jelent meg Ferihegyen, elindultak a találgatások
- Egy testvérpár különös közéleti összefonódásai – Kicsoda Magyar Péter öccse?
A kormányszóvivő tájékoztatása szerint a kormányülésen megjelenő Szász Károly, felügyeleti elnök kiegészítései sem győzték meg a kabinetet, mert sem a dokumentum, sem pedig Szász nem tért ki a felügyelet gazdálkodását érintő bírálatokra. Hiányolta a kormány az anyagból azt is, hogyan folyhatott éveken át sikkasztás a K&H Equitisnél, vagy miért nem tett semmit a PSZÁF az ingatlanszövetkezetekkel.
|
A PSZÁF szervezeti átalakításáról szólva Gál J. Zoltán elmondta: olyan szervezeti felépítést kell kialakítani, amely továbbra is biztosítja a felügyelet szakmai függetlenségét, de biztosít beszámoltatási, értékelési jogosítványokat is. "Mivel megerősödik - a javaslatok nyomán - a felügyelet ellenőrzési jogköre, ezért indokolt többféle szakmai ismeretet bevonni a döntéshozatalba" - tette hozzá. A javaslat szerint az egyszemélyi irányítás és döntéshozatal helyett egy szakmai testület irányítaná a PSZÁF-ot, amelynek elnökét az Országgyűlés választaná, tagjait pedig a köztársasági elnök nevezné ki. A testület felelős a stratégiai feladatokért, míg a végrehajtási kérdésekről a felügyelet hivatala dönt, amelynek főigazgatóját - az elképzelések szerint nyilvános pályázat során - a miniszterelnök nevezi ki.
Bár Gál J. Zoltán szerint nem személyi kérdés a felügyeleti törvény módosítása, bizonyos, hogy Szász Károly távozásához vezet a törvénymódosítás. Emlékezetes, hogy Szász Károly elődjét, Tarafás Imrét is törvénymódosítással mozdította el a Fidesz vezette kormány, amikor több felügyelet egyesítésével létrehozta a mai PSZÁF-ot.