Eric Lindros visszatért!

2000.12.15. 14:53
Örülhettek és szomorkodhattak a Philadelphia szurkolók szerda este East Rutherfordban, a Stanley Kupa keleti főcsoport-döntőjének hatodik mérkőzésén: két hónap kihagyás után ismét jégre lépett Eric Lindros, ám csapatuk még vele is vereséget szenvedett a New Jerseytől.
Claude Lemieux megtörte a gólcsendet
Azért már meglátszik a játékosokon, hogy már nyolcadik hónapja jégen vannak, gyakrabban kell cserélni, jobban fájnak az ütések, nehezebb regenerálódni egy-egy összecsapás után. Ez a mérkőzésen a taktikában is megmutatkozott: a csapatok elsődlegesnek tekintették a biztonságos védekezést, támadásra, kapuralövésre csak az ellenfél esetleges hibája után lehetett számítani. Ennek ismeretében nem csoda, hogy az első gólra a találkozó 52. percig kellett várni. Addig ugyanis a játékosok csak elvétve lőttek kapura - a Flyers negyven perc alatt mindössze hatszor tesztelte Martin Brodeurt.

Boucher sisakja Gomez lövése után
A hosszan tartó gólcsendet Claude Lemieux törte meg, aki a Jay Pandolfo asszissztját váltotta gólra. Lemieux-nek, az 1995-ös kiírás playoff MVP-jének ez volt idei negyedik, pályafutása nyolcvanadik rájátszásbeli találata. Öt perccel később eldőlni látszott a meccs, ugyanis Alekszander Mogilnij is bevette Brian Boucher kapuját. (A vendégkapusnak amúgy sem volt túl nagy szerencséje ezen az estén, ugyanis Scott Gomez lövése eltörte a sisakját.) A Philly azonban nem adta fel, és fél perccel a végső dudaszó előtt Lindros találatával szépített. (A nagy visszatérő egyébként a harmadik sor jobbszélsőjeként tért vissza, és 14:47 percet töltött a jégen.) Egyenlítenie viszont már nem sikerült a vendégeknek, így pénteken következhet a mindent eldöntő, hetedik mérkőzés a First Union Centerben, Philadelphiában. Ha a New Jerseynek sikerülne a bravúr és győzne, akkor az Ördögök lennének az első csapat, melynek 1-3-ról sikerült fordítani, és a Stanley Kupa döntőjébe jutni. De ehhez még a Flyersnek is lesz egy-két szava...

Jegyzőkönyv

Szerdai mérkőzés
Keleti főcsoport, döntő
New Jersey Devils - Philadelphia Flyers 2-1 (0-0, 0-0, 2-1)
Gól: Lemieux (Pandolfo, Holik) 51:26, Mogilnij (Brilin, Madden) 56:33 ill. Lindros (Primeau, Recchi) 59:31
Kapusok: Brodeur 13/12 ill. Boucher 26/24
Lövések: 26 (7+8+11) ill. 13 (4+2+7)
Emberelőny: 2/0 ill. 1/0