Könnyed Fradi győzelem a kézilabda BEK-ben

2001.01.19. 10:32
A Ferencváros női kézilabda-csapata tízgólos győzelmet aratott a BEK-ben a norvég Baekkesagest ellen. A magyar együttes végig irányította a mérkőzést, s ahogy múlt az idő úgy nőtt az előnye. Végül 33-23 arányban diadalmaskodott. A Dunaferrnek már nem ment ilyen jól litván ellenfelével szemben, a győzelem azonban iztt sem maradt el. A Cornexi viszont kikapott Dániában, igaz az ötgólos vereség is elég volt a továbbjutáshoz.
Herz-FTC-Baekkelagets 33-23 (18-11)

Fantasztikusan játszott ezen a mérkőzésen a Fradi. Szinte minden bejött a zöld-fehéreknek, de nem csak a támadásokban, hanem a védekezésben is jeleskedtek a lányok. A találkozó első gólját Siti Eszter szerezte, majd hosszú ideig felváltva estek a találatok. 5-4-es vezetés után sikerült jobban elhúzni, ekkor ugyanis három gólt lőttek zsinórban Farkasék, s ezzel négyre növelték az előnyt. Ezután magára talált az oslói gárda, de az utolsó percek ismét a hazaiaké voltak, s végül hatgólos előnnyel vonulhattak a szünetre a csapatok.

Nagyszerűen kezdődött a második játékrész, bő öt perc elteltével már tíz gól volt a két csapat közötti különbség (24-14). Ezután az eredmény már nem változott lényegesen, de ettől függetlenül igazi örömjátékot láthatott a szépszámú publikum. A mérkőzés legeredményesebb játékosa Farkas Ági lett kilenc góllal, de természetesen a sikerben a csapat összes tagja kivette a részét.

Krim NR Ljubljana-Győri Graboplast ETO KC 27-27 (11-15)

A másik Bajnokok Ligájában szereplő magyar csapat is jól kezdte mérkőzését. A győriek Ljubjanában gyorsan előnyre tettek szert, amit a félidőig négyre növeltek. A második játékrészben taktikát váltott a hazai csapat, s elsősorban a védekezésre helyezte a hangsúlyt. A változtatásnak meg is lett az eredménye, sikerült egyenlíteniük. Az utolsó tíz perc rendkívüli izgalmakat hozott, végig fej-fej mellett haladt a két csapat, s végül megosztozkodtak a pontokon.

Dunaferr SE-Eastcon AG Vilnius 27-25 (11-10)

Rosszul kezdett az újvárosi csapat. A litvánok meglepetésre megszerezték a vezetést, s nagyon sokáig tartották előnyüket. A hazaiaknak csak a 13. percben sikerült először megfordítani az állást. A félidő hátralévő részében azonban már magára talált a Dunaferr, s végig 2-3 góllal vezetett. A szünet előtt mégis sikerült felzárkóznia a Vilniusnak egy gólra (11-10).

A második játékrészben végig a Dunaferr vezetett, mégis a 10. percig kellett várni ahhoz, hogy kétgólosra nőjön az előny. A vendégek azonban továbbra is rendkívül jól tartották magukat, végül ha nehezen is, de sikerült kétgólos győzelmet aratni. A visszavágóra vasárnap kerül sor szintén Dunaújvárosban, a litvánok ugyanis lemondtak pályaválasztó jogukról.

Skovbakken-Cornexi-Alcoa 28-23 (14-10)

Rosszul kezdte a mérkőzést a Cornexi, a dán csapat néhány perc alatt 9-2-es vezetésre tett szert. Köstner ekkor időt kért, aminek meg is lett az eredménye, a magyar gárda sokkal jobban játszott, s a félidőre sikerült négy gólra csökkenteni a hátrányt.

A második játékrészben a Cornexi továbbra is bátran játszott, és feljött 20-18-ra. A Skovbakken ekkor már kedvetlenül támadott, és nem sikerült ledolgoznia a székesfehérvári találkozón összeszedett tízgólos hátrányát, így a Cornexi jutott tovább 50-45-ös gólkülönbséggel az EHF Kupa legjobb 16 csapata közé.

Jegyzőkönyvek
Női Bajnokok Ligája, B-csoport, 2. forduló:
Herz-FTC - Baekkelagets SK (norvég) 33-23 (18-11)
Góldobók: Farkas Á. 9/6, Pádár 5, Siti E. Benyáts, Kirsner 4-4, Tóth E. 3, Kökény, Lőwy 2-2, illetve Fridrikas 6/2, Saeböle 6, Teodorovic 4, Tönnesen 3, Larssen, Johansen 2-2.
Hétméteres: 7/6, illetve 2/2
Kiállítás: 12, illetve 12 perc.

Női Bajnokok Ligája, D-csoport, 2. forduló:
Krim NR Ljubljana (szlovén)-Győri Graboplast ETO KC 27-27 (11-15)
Góldobók: Gyerepaszko 8, Oder 6, Bobocea, Dolgun, Mitrovic 3-3, Doler 2, Mijatovic, Matuszewska 1-1, illetve Kulcsár A. 10, Horváth M. 5, Nagy A., Pigniczki 4-4, Lovász 3, Kindl 1
Hétméteres: 13/9, illetve 11/9
Kiállítás: 6, illetve 10 perc.

Női KEK, 16 közé jutásért, első mérkőzés:
Dunaferr SE - Eastcon AG Vilnius (litván) 27-25 (11-10)
Góldobók: Pálffy 11, Ferling 9, Bohus 3, Sávolt 2, Balogh, Nagy 1-1, illetve Visockaite, Pekarskyte 8-8, Laurinaviciute 3, Stankute, Vijunaite 2-2, Ulcinskaite, Samaituté 1-1.