Robinson világcsúcsa ötvenméteres mellúszásban

2001.03.30. 17:09
Ed Moses csütörtöki százméteres mellúszó rekordja után, ezúttal ötvenméteres mellúszásban Anthony Robinson szárnyalta túl a világ eddigi legjobb teljesítményét, 27.49 másodperccel. A nők százméteres mellúszásában Kristy Kowall legyőzte a szám olimpiai bajnokát, Megan Quannt.
Mellúszó világcsúcsok

Ed Moses
Austinban az amerikai úszóbajnokságon csütörtökön Ed Moses ért el világcsúcsot a százméteres távon, pénteken pedig Anhony Robinson szárnyalta túl a világ eddigi legjobb eredményét ötven méteren. Időeredménye 27.49 másodperc, amely tizenegy századmásodperccel jobb a régi csúcsnál, amelyet az ukrán Alekszandr Dzsaburija tartott. Robinson ezzel az eredménnyel természetesen kivívta a jogot, hogy ott legyen Fukuokában a világbajnokságon.

Esélyesek győzelmei a férfiaknál

A férfiak százméteres hátúszásában Sydney olimpiai bajnoka, Lenny Krayzelburg távollétében az olimpiai ezüstérmes Aaron Peirsol nyert. Kétszáz gyorson a négyszázas olimpiai bronzérmes Klete Keller nyakába akasztották a legfényesebb medált, míg négyszáz vegyesen a szintén ötkarikás érmes Erik Vendt állhatott a dobogó legfelső fokára.

Kowall legyőzte Quannt

A nők versenyében Natalie Coughlin második győzelmét aratta, a száz méter pillangó után száz méter háton is nyert. Kristy Kowal - nem túl jó idővel - legyőzte a tavalyi ötkarikás játékokon első Megan Quannt száz mellen. A nők négyszáz méteres gyorsúszását meglepetésre a tizenhat éves Ashley Chandler nyerte.

3. Keller 4:14.21
Minden számban az első két-két helyezett indulhat a július 22-29. között Fukuokában sorra kerülő vb-n.